Hirdetés

A Van Helyed Alapítványt létrehozó Bódis Kriszta – Magyar Péter posztja szerint – az ózdi „bázison” óvodásokkal és kisiskolásokkal is foglalkozik. A Meseország mindenkié című LMBTQ-mesekönyv honlapján található idézetben Bódis valóban erre a korosztályra céloz, amikor így fogalmaz:

„A legfőbb feladatunk, hogy megtanuljuk elfogadni egymást. Nem lehet elég korán kezdeni a gyakorlást. Erre valók a mesék, gyerekeknek és felnőtteknek.”

Kérdés, hogy Magyar Péter embere kire gondol, amikor elfogadásról beszél. Mivel az idézet egy LMBTQ-mesekönyv honlapján olvasható, így kínálja magát a megfejtés, hogy vélhetően az LMBTQ-mozgalmak tagjaira. Ezt az olvasatot erősítheti az is, hogy az idézet egy korábbi szakaszában Bódis a „szivárvány színeinek sokféleségét” említi; az pedig mára egyértelműen az LMBTQ-mozgalom jelképévé vált.

Ha tehát azt feltételezzük, hogy Magyar Péter embere a legfőbb faladatot az LMBTQ-személyek elfogadásában jelöli ki, ebből arra következtethetünk, hogy a gyermekeknek szánt meséket is ennek a célnak rendelné alá.

Korábban írtuk

Bódis Kriszta azt az elméletét, amely szerint a gyerekeket a meséken keresztül kell érzékenyíteni, a gyakorlatba is átültette: így született meg a Csipke Józsika című LMBTQ-mese, amelynek tartalmáról ide kattintva az Origón találnak részleteket.