Jótékonysági árverést tartottak a Covid-árvák megsegítéséért
Jótékonysági árverést tartottak csütörtökön a Covid-árvák megsegítéséért, a divatbemutatón a ruhakollekciók licitálásából befolyó teljes összeget a Regőczi István Alapítvány számára utalják át.Varga Judit igazságügyi miniszter, a jótékonysági est fővédnöke emlékeztetett, hogy meg kellett tapasztalnunk, hogy milyen sérülékeny az élet: szülőket, nagyszülőket, barátokat, kollégákat vitt el a járvány, a veszteségek mellett pedig egy tragikus szókapcsolat is a hétköznapok részévé vált: Covid-árvák. Magyarországon ma közel ezer gyermek vesztette el egyik vagy mindkét szülőjét, több száz család érintett a veszteségben.
A miniszter hozzátette: „Mi magyarok, rendre bebizonyítjuk, hogy baj esetén rövid idő alatt képesek vagyunk nagyon gyorsan és hatékonyan segíteni. A kezdeményezést széleskörű társadalmi összefogás követte, a nyár során számos szervezet és magánszemély is csatlakozott a kezdeményezéshez.
”Nem lehet mindig megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet„ – idézte Bethlen Gábor erdélyi fejedelmet Varga Judit. Regőczi István atyának, az alapítvány névadójának is ez az elv vezérelte az életét, aki a kommunista diktatúra meghurcoltatásai ellenére évtizedeken át segítette és védelmezte az árva gyermekeket – tette hozzá.
”Ma nem ünnepelni jöttünk, hanem azért, hogy teljesítsük emberbaráti és hazafias kötelességünket, és közös erővel segítsünk azokon, akiknek most a legnagyobb szüksége van rá. Bízunk benne, hogy ha felnőnek ezek a gyermekek, majd úgy emlékeznek a hazájukra, mint egy segítő kézre, amely valódi támogatást tudott nyújtani a bajban. Mi, magyarok mindig is hittünk a szeretet és az összetartozás erejében„ – mondta Varga Judit.
A jótékonysági estre készült ruhakollekciókat Hampel Katalin és Kovácsné Dobor Dorina divattervezők készítették. A ruhákat Hampel Katalin Váci utcai divatszalonjában készítették el.
A Regőczi István Alapítványt Áder János köztársasági elnök és felesége, a csütörtöki esten szintén megjelent Herczegh Anita hozta létre azzal a céllal, hogy hosszú távú és személyre szabott gondoskodást biztosítson azoknak a gyermekeknek, akik a világjárvány idején elvesztették egyik vagy mindkét szülőjüket. Az alapítvány olyan támogatást kíván biztosítani, amely megoldást jelenthet mindaddig, amíg a gyermek nagykorú lesz, vagy befejezi a tanulmányait, munkába áll és képest magáról gondoskodni.