KDNP: a migrációt szervezi az Európai Bizottság
A kormányzat „álnemzeti, álkeresztény” voltáról éppúgy szó esett napirend előtt hétfőn az Országgyűlésben, mint a migrációról és a koronavírus elleni vakcináról.Nacsa Lőrinc (KDNP) arról beszélt napirend előtti felszólalásában: az Európai Bizottság nem az európai fiatalok problémáival foglalkozik, hanem próbálja a migrációt szervezni.
Az uniós vezetők kijelentései szerinte „vallomások ezek arról, hogy a migráció lett az Európai Bizottság első számú ügye”, ami sokkal fontosabb a számukra, mint „az európai polgárok ügyes-bajos dolgai”.
Felvetette, miért a migrációs terv a legfontosabb akkor, amikor a nemzeti kormányok a koronavírus-járvány elleni védekezéssel vannak elfoglalva, és irigykedve nézik Nagy-Britanniát, mert ott már kedden kezdik az oltást.
Kitért arra is: a múlt héten jelentősen nőtt a déli határszakaszon a migrációs nyomás, csak a múlt héten 2195 határsértő ellen kellett intézkedni; 2015 vége óta ez a legmagasabb szám.
Nacsa Lőrinc szerint a „mindig a külföldi megfelelést kereső baloldal” végrehajtaná a bizottság tervét, így az ország biztonságának kérdésében „az emberek csak a Fidesz-KDNP-re számíthatnak”.
Válaszában Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára Európa egyik legbiztonságosabb országának nevezte Magyarországot, kiemelve, ezt úgy tudták elérni, hogy a rendvédelmi szervek felügyelik a határt, a belbiztonságot és részt vesznek a koronavírus-járvány elleni küzdelemben is.
Elmondta: a korábbinál lényegesen nagyobb számban próbálnak az országba jutni délről illegális migránsok; az idén regisztrált 38 ezer 928 jogellenes belépési kísérlet a tavalyi szám háromszorosa, míg az elfogott embercsempészek száma 155-ről 414-re nőtt.
Ennek az az oka, hogy az Európai Unió nem tudta és nem akarta megoldani az illegális migráció kérdését a mai napig sem – fogalmazott Kontrát Károly.
Megjegyezte, az új migrációs és menekültügyi paktumjavaslat sem a határvédelemmel, hanem a migránsok beengedésével foglalkozik, ami miatt emiatt újabb jelentős tömegek indulhatnak meg Európa felé.
Az államtitkár képmutatónak nevezte, hogy miközben az uniós humanitárius szempontokat említ, a legképzettebb munkaerőt akarja Európába hozni az érintett államokból, végül közölte, a jövő évi költségvetésben rendelkezésre állnak a hármas védelemhez szükséges források.