Hirdetés

Szappanos Péter, a cég ügyvezetője elmondta, hogy főként a sonka, bacon és a hagyományos töltött termékek előállításához szükséges feldolgozó- és csomagoló berendezéseket telepítettek a cég pápai gyárába. A 26 féle új gép beszerzése a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) segítségével valósult meg. A Pápai Hús a fejlesztéshez 747 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott. A cég a beruházást ezen felül a Magyar Fejlesztési Banktól felvett 769 millió forintos kedvezményes hitelből és 508 millió forintos önerőből finanszírozta.

Az üzembe állított gépekkel automatizálták és gyorsították a termékek pépesítését, töltését, hőkezelését, szeletelését és csomagolását.

Az 1913-ban alapított pápai üzem tevékenysége kiterjed a sertésvágásra és darabolásra, előhűtött és fagyasztott hús, füstölt és hőkezelt húskészítmények, sonka és szalonna előállítására. A nagy hazai húsipari vállalatok közül elsőként a Pápai kezdte meg a vegán húspótló termékek gyártását 2020-ban. A cég közel 700 embert foglalkoztat, beszállító partnerei révén pedig közvetve további 1800-2000 környékbelinek nyújt megélhetést.

A cég a járvány negatív hatásai ellenére javuló eredményesség mellett tavaly 17,72 milliárd forintra tudta növelni a nettó árbevételét a 2019-es 15,09 milliárdról.

Korábban írtuk