Fotó: MTI/Kovács Attila
Hirdetés

Kocsis Máté (Fidesz) emlékeztetett: december 8-án megjelent egy hír a magyar sajtóban „a Magyar Hang című propagandalapban”, miszerint december 7-én Ferihegyen landolt a megbuktatott szír elnök gépe. Az is megjelent, hogy eközben a Terrorelhárítási Központ munkatársai kivonultak, továbbá titoktartási nyilatkozatot írattak alá minden szemtanúval – idézte fel.

Hozzátette: az álhírt a Tisza Párt elnöke is átvette, és a közösségi médiában széles körben terjesztette.

Azonban kiderült, hogy a repülőgépről közzétett fénykép 2012-ben Ankarában készült, és az álhírben „felfedezhetők a Tisza Párt elnökének jól rétegzett, ügyesen összeállított, mindenre kiterjedő hazugságai” – fogalmazott.

Kocsis Máté elmondta: az ügyben az Alkotmányvédelmi Hivatal vizsgálatot indított, és a Fidesz frakcióvezetője szerint talán Magyar Péter maga lehetett az álhír gyártója. Azonban ami ennél fontosabb, hogy a Tisza Párt elnöke céltáblává tette Magyarországot – hangsúlyozta.

Korábban írtuk

A kormánypárti politikus szerint nem kizárható, hogy terrorszervezetek az álhír alapján bosszúból támadást intéznek bármely magyar intézmény ellen. Szíria budapesti nagykövetségét „incidens érte”, sőt Damaszkuszban a magyar nagykövetség munkatársait is ki kellett költöztetni, és az országban még mindig vannak magyarok, akik nincsenek biztonságban – sorolta fel.

Egy ilyen, a nemzetbiztonságot veszélyeztető akció nyilvánvalóan nem Magyarországon fogalmazódott meg – mondta Kocsis Máté, majd megjegyezte, hogy a lap később korrigált, azonban a Tisza Párt elnöke nem.

Hozzáfűzte: a nemzetbiztonsági bizottság ellenzéki elnökét leszámítva egyetlen ellenzéki nyilatkozatot sem hallott az ügyben. Ez pedig azt jelenti, hogy vagy egyetértenek vele, vagy nem, de „próbálnak megfelelni a jövőbeli új gazdatestüknek”, illetve az is lehet, hogy az ellenzéki politikusok még mindig ott tartanak, hogy minél rosszabb az országnak, annál jobb nekik.

Kocsis Máté azt javasolta, hogy nemzetbiztonsági kérdésekben konszenzus legyen, azt viszont nem javasolta, hogy a vizsgálatnak akár politikai, akár médiaeszközökkel gátat szabjanak, mert ennek az ügynek lehettek volna áldozatai.

Arról is beszélt: a Till Tamás meggyilkolásának ügyében kialakult jogvitában a történtek társadalmi és morális megítélése egyértelmű, de a jogi nem az. Ezért az Országgyűlés elé terjesztenek egy javaslatot, amely kizárja a kiskapuk lehetőségét, és ehhez kérte az ellenzék támogatását is.

Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára válaszában hangsúlyozta: a közel-keleti helyzet közvetve veszélyezteti Európa biztonságát.

Az, hogy Magyar Péter egy teljesen megalapozatlan és azonnal cáfolt hazugságot terjesztett, és továbbra is terjeszt, konkrétan sodorta veszélybe Magyarországot, és potenciálisan sodort veszélybe magyar embereket – jelentette ki.

Itt nem arról van szó, hogy „egy külföldi zsoldban álló sajtótermék tévedett volna”, hanem egy politikus felelősségéről van szó, aki hazugságot terjesztett, és annak ellenére nem hagyta ezt abba, hogy mind a Kormányzati Tájékoztatási Központ, mind a repülőtér azonnal cáfolta az álhíreket – mutatott rá Hidvéghi Balázs.

Hozzátette: Magyar Péter mégis kitart az álhírek mellett, terjeszti azokat, sejtetéseket fogalmaz meg, kitéve veszélynek az országot. Konkrétan célkeresztbe helyezte Magyarországot és a magyar embereket.

Mindez azt mutatja, hogy a Tisza Párt elnöke gátlástalan és erkölcstelen ember, de arra is rávilágít, hogy kicsoda is ő, és kiknek az érdekében cselekszik – jelezte.

Magyarország nehéz helyzetbe hozása ugyanis Hidvéghi Balázs szerint azoknak áll érdekében, akiknek „szálka a szemében” az a szuverenista, nemzeti alapú politika, amelyet Orbán Viktor és Magyarország folytat. Emlékeztetett: Brüsszelben egy új magyar bábkormány vezetői szerepére Magyar Pétert nézték ki.

Ez a gátlástalan, cinikus akció egy külföldi politikai megrendelés végrehajtása – fogalmazott. Hozzátette: Magyar Péter ártani akar bármi áron a magyar kormányzatnak, úgy is, hogy közben veszélynek teszi ki a magyar embereket és a saját hazáját.

Ezt határozottan el kell utasítani, a nemzetbiztonsági vizsgálat a legkevesebb, amit ebben a helyzetben meg kell tenni – zárta szavait a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára, jelezve, hogy a kormány kiáll a magyarok biztonságáért.