Kocsis Máté: Magyarország alapvető értékeit az utókor számára is megőrizzük
A Fidesz-frakció benyújtotta a parlamentnek az alaptörvény módosítását. Magyarország alapvető értékeit az utókor számára is megőrizzük – közölte a Fidesz parlamenti frakcióvezetője szerdán a közösségi oldalán.Kocsis Máté azt írta, hogy a liberálisok már az alapvető evidenciákat – különösen a család intézményét és a nemzeti identitást – is vitatják, így azokat meg kell védeni. „Az alaptörvény módosításához a kormánypárti frakciók összes képviselője csatlakozott” – tette hozzá.
A bejegyzés mellett a politikus megosztott egy videót is, amiben azt mondta: sokan kérdezik, hogy mit akar a Fidesz-frakció az alaptörvény-módosítással.
„Több más mellett három dolgot biztosan. Az első, hogy erősítsük a gyermekvédelmi szabályokat. A második, hogy fellépjünk minél szélesebb eszközökkel az ország szuverenitását sértő támadásokkal szemben. A harmadik pedig, hogy kőkeményen fellépjünk a drogozás jelenségével szemben, a drogkereskedőkkel szemben, és mindazzal szemben, ami generációkat tesz tönkre. Ennyit szeretnénk”
– fogalmazott Kocsis Máté.