Koncz Zsófia közölte, 2012 előtt az ország településeinek mintegy hetven százalékán nem volt közművelődési szakember.

Hirdetés

Az államtitkár, aki a térség fideszes országgyűlési képviselője is, hozzátette, ez az adat azóta jelentősen javult annak köszönhetően, hogy egy országos hálózatot alakítottak ki.

Úgy fogalmazott, büszke arra, hogy elindították a Petőfi Kulturális Programot, aminek részeként először negyvenhárom, idén pedig további huszonhét iroda nyílt meg, így már hetven iroda működik az országban. Hozzátette, a nemrégiben elindított szerencsi irodából mintegy negyven település kulturális programjait fogják irányítani.

Koncz Zsófia jelezte, fontos az, hogy a legkisebb településekre is eljussanak az olyan programok, amelyek amellett, hogy erősítik a kultúrát, közösségépítő hatással is bírnak.

Korábban írtuk

A megnyitót követően az államtitkár az MTI-nek nyilatkozva úgy fogalmazott, azért is fontos, hogy a program részeként Szerencsen is iroda nyílt, mert az tovább erősíti a város kulturális és történelmi jelentőségét. Szerencs amellett, hogy igazgatási, egészségügyi és oktatási központ „a csokoládé fővárosa és Tokaj-Hegyalja kapuja” is, valamint része a világörökségnek – mondta.

Konczné Tegzes Erika, az NMI vármegyei igazgatóhelyettese a rendezvényen közölte, a Petőfi Kulturális Program részeként az elmúlt két évben összesen hat irodát nyitottak. Tavaly három mintaprojektet indítottak el a vármegyében: Mezőkövesden, valamint Cigándon és Aggteleken. Idén pedig a szerencsi és az edelényi mellett az abaújszántói irodákat indították el – ismertette.

Kiss Attila (Fidesz-KDNP) polgármester köszöntőbeszédében azt mondta, örül annak, „hogy a kultúra visszajött Szerencsre” és bízik abban, hogy az iroda működése tovább tudja gazdagítani a szerencsi és a környékbeli települések kulturális életét.