Kovács Zoltán: Európa többszörös hibát követ el Ukrajna felvételével
Európa dupla, sőt többszörös hibát követ el, hiszen nemcsak a saját szabályait megszegve próbál felvenni egy arra alkalmatlan országot az Európai Unió tagjai közé, hanem mindezt egy háború gerjesztésével, illetve fenntartásával párhuzamosan próbálja megvalósítani – jelentette ki a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár a Fidesz országjárásának keddi nyíregyházi fórumát megelőző sajtótájékoztatón.Kovács Zoltán arról beszélt, hogy Ukrajna európai uniós tagságával kapcsolatban egyszerre jelennek meg az elmúlt évek politikai vitáinak és politikai döntéseinek mechanizmusai.
Alapvető és a legfontosabb az, hogy nem kérdezik meg az európai emberek véleményét az előkészítendő döntésekről, másrészt megjelent az a gátlástalanság, amely mind az európai politikára, mind a tagállamok politikájára rávetül – fogalmazott az államtitkár.
Közölte, hiába jelent meg az Amerikai Egyesült Államokban egy józan, racionális hang a háborúval kapcsolatban, hiába van törekvés a párbeszéd létrehozására a háborúzó felek között, Európa vezetői ettől gyakorlatilag elzárkóznak, és nemhogy a békéről beszélnének, hanem további háborús készülődés van a kontinensen.
Az elmúlt napok abszurditásai a 72 órás túlélőkészletről, a napról napra érkező hírek az újrafegyverkezésről, a meghirdetett programokról mind arra mutatnak, hogy Európa és a brüsszeli intézmények vezetői nem a békében, hanem a háborúban érdekeltek – mondta a kormánypárti politikus.
A sajtótájékoztatón Kovács Zoltán hangsúlyozta, egy olyan országot akarnak felvenni az Európai Unió tagjai közé, amelyben semmilyen feltétel nem adott jelen pillanatban még az uniós tagságra.
Ez egy olyan politikai döntés, amely egy nagyon komoly, most már több százezer áldozatot követelő háború árnyékában születik meg – hangoztatta.
Kovács Zoltán azt mondta, az unió vezetői és a brüsszeli bürokraták, akik gyakorlatilag legfeljebb áttételesen választott vezetői az európai országok uniójának és közösségének, olyan témákban és területeken erőltetnek át döntéseket az Európai Bizottságon, az Európai Parlamenten és az Európai Tanácson keresztül, amelyekben nem kérdezik meg az európai emberek véleményét.
Ilyen volt az illegális migráció kérdése, a koronavírus-járvány vagy az energiaválság ügye is, ezekben pedig Európa érdekeivel ellentétes döntéseket hoztak meg a brüsszeli vezetők – tette hozzá.