Fotó: MTI/Bruzák Noémi, archív, illusztráció
Hirdetés

Deák Dániel szerint különböző identitású, ellenérdekelt pártok próbálnak összefogni az ellenzéki oldalon, és jelöltjeik is karakteresek, ezért lehet, hogy egy közös jelöltre a többi ellenzéki párt szavazója nem fog voksolni, inkább távol marad a szavazástól.

„Lábon lövik magukat a pártok” az összefogással, például az MSZP többször beállt a DK mögé, így szavazóinak egy része már átvándorolt a Gyurcsány-párthoz. A kerületek kiosztása is egyfajta erősorrendet, a rivalizálás aktuális állását jelöli – fűzte hozzá.

Mindeközben Tarlós István támogatottsága nagyon magas, a Fidesz szavazótáborán túl is meg tud szólítani bizonytalan szavazókat, ugyanakkor Karácsony Gergely, az ellenzék közös főpolgármester-jelöltje csupán a balliberális táborra támaszkodhat. Tarlós István mögött egységes politikai közösség van, Karácsony Gergely mögött egy széttöredezett, civakodó tábor – magyarázta Deák Dániel.

Palóc André arra mutatott rá, hogy az ellenzéki szavazók nem adhatók össze mechanikusan, pártjaik között nagy különbségek vannak, könnyen lehet, hogy az összefogás nyomán sok ellenzéki szavazó inkább otthon marad.

Karácsony Gergely még Zuglót sem tudta megfelelően irányítani, és miközben tavaly még miniszterelnök-jelölt volt, egy év múlva már főpolgármester-jelölt. Tarlós István ugyanakkor 9 éve vezeti a várost, a megítélése pedig magasan az ellenzéki szereplők felett van, a megkérdezettek több mint fele szerint Budapest jó irányba halad a jelenlegi főpolgármesterrel – hangoztatta a Századvég munkatársa.