Lelepleződött a brüsszeli háborúpárti hadjárat Magyarország ellen
Az Európai Parlament magyarellenes zöldpárti képviselője, Gwendoline Delbos-Corfield egyértelműen elmondta, azért vennék el Magyarországtól az uniós elnöki posztot, mert a magyar kormány békepárti álláspontot képvisel. A magyar dollárbaloldal készségesen segíti ezt a hadjáratot a külföldről nekik juttatott guruló dollárokért cserébe – erről ír az Origo.Bár Magyarország továbbra is a béke pártján áll, a dollárbaloldal a külföldről, főként Soros Györgytől kapott guruló dollárokért cserébe nemcsak elárulja saját hazáját, hanem készségesen segíti is a brüsszeli bürokratákat abban, hogy támadják Magyarországot – fogalmaz cikkében az Origo.
Az Európai Parlament magyarellenes zöldpárti képviselője, Gwendoline Delbos-Corfield szerdán arról beszélt, azért vennék el Magyarországtól az uniós elnöki posztot, mert a magyar kormány békepárti álláspontot képvisel.
„Ez lesz az a soros elnökség, amely alatt az EP a biztosi meghallgatásokat fogja végezni, és elkezdjük megtervezni, mi legyen az Európai Unió útja a következő öt évben. És azt sem szabad elfelejtenünk, hogy ez az az elnökség, amely alatt valószínűleg az ukrajnai konfliktus nem fog lezárulni. Ebben a témában erős hangokat hallunk Magyarországról. Vajon kit fog meghívni ez az elnökség, és milyen hivatalos missziókat indít majd az EU nevében?”
– fogalmazott Gwendoline Delbos-Corfield.
Az EP háborúpárti baloldali többsége újabb összehangolt támadásra készül a békepárti Magyarországgal szemben – erről már Hidvéghi Balázs, a Fidesz európai parlamenti képviselője beszélt Brüsszelben.
„Durva magyarellenes kirohanásokra lehet számítani a jogállamiság magyarországi helyzetéről szóló EP-vitán”
– fogalmazott Hidvéghi Balázs, majd hozzátette: a vita célja a Magyarországra nehezedő nyomásgyakorlás folytatása, ugyanis békepárti álláspontja nem tetszik a háborúpárti és fegyverszállítást támogató elitnek.
„Az EP baloldali képviselői korábban a migrációról alkotott véleménye, majd a családok és gyermekek védelme érdekében hozott intézkedései, legújabban pedig a békepárti álláspontja miatt támadják Magyarországot”
– hangsúlyozta a Fidesz EP-képviselője.
Thijs Reuten holland EP-képviselő, a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége színeiben elmondta: Magyarország úgy akar uniós pénzekhez jutni, de a legkisebb erőfeszítéseket sem teszi meg a jogállamisági ajánlások megfogadására.
„Az EU azonban nem egy ATM-gép, amelyből csak kivesszük a pénzt”
– fogalmazott a politikus, aki azt várja el Magyarországtól, hogy viselkedjen szavazógépként, és szavazzon meg mindent, amit Brüsszelben előírnak.
Reuten szerint a figyelmeztetéseken már rég túl vagyunk, a magyar kormány kis törvényi változtatásai nem elegendőek, ezért most az Európai Tanács kezében van a döntés.
Sophie In ‘t Veld, a Renew Europe képviselőcsoport holland EP-képviselője szerint az Európai Bizottság nem is tárgyalhat a Magyarországnak járó pénzekről, csak értékelheti azt, hogy Magyarország a jogállamisági feltételeknek eleget tesz-e.
A liberális képviselőnő szerint a magyar elnökségről az Európai Tanácsnak egy erős határozatot kell hoznia.
Malin Björk, a Baloldal frakció svéd EP-képviselője jelezte: az EP-küldöttség tagjaiként sokuk személyesen járt Magyarországon, beszéltek magyar emberekkel, tudják, mi a valóság. A baloldali képviselő szerint most az Európai Parlamentnek kell határozottan jeleznie, hogy „elefánt van a porcelánboltban”, az EU nem engedheti meg, hogy Magyarország a soros elnöke legyen, amíg nem tesz eleget a jogállamisági követelményeknek.
Cseh Katalin is előterjesztője a legújabb magyargyűlölő EP-nyilatkozatnak
A Momentum Európai Parlamenti képviselője, Cseh Katalin, és a német zöld-párti Daniel Freund az előterjesztője annak a határozatnak, amely el akarja venni Magyarországtól a 2024-es uniós soros elnöki tisztet.
„Ez már tényleg a legalja: Cseh Katalin az egyik előterjesztője Daniel Freund mellett a legújabb magyargyűlölő EP-határozatnak”
– hívta fel a figyelmet közösségi oldalán Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációvezetője, arra reagálva, hogy az Európai Parlament kiszivárogtatott jelentéstervezetében megkérdőjelezi, hogy Magyarország képes lesz-e hitelesen ellátni az Európai Tanács soros elnöki tisztségét 2024-ben.
A további részletekről az Origo oldalán olvashatnak.