Ukrajnában blokkoltak több magyarországi, romániai, moldovai és görögországi weboldaltszámolt be a hírről a Uablocklist honlapja Oroszbarát weboldalakat blokkoltak az EU-ból és Moldovából címmel.

Hirdetés

A blokkolást az Ukrán Biztonsági Szolgálat kezdeményezte.

Az indoklás a következő:

Az oldalak az orosz propaganda prizmáján keresztül ábrázolták a háborút – az orosz hadsereg kitalált „sikereivel”, az ukrán fegyveres erők „árulásaival” és az ukránok „terrorista tevékenységéről” szóló történetekkel.

A háború mellett az oldalak a Nyugatot is támadták: nevetségessé tették az Ukrajna iránti támogatást, az EU-t és a NATO-t szétesettnek és hatástalannak ábrázolták, és kritizálták a szankciós politikát. Ugyanakkor összeesküvés-elméleteket terjesztettek – különösen az alapítványokon, közszervezeteken és magán George Soroson keresztüli „külső kontrollról”. Egyes források az LMBT, a migráció és a vallás körüli konfliktusokra játszottak rá, fokozva a társadalom polarizációját

A Demokrata mellett az Origo is a blokkolt oldalak közé került.