Fotó: képernyőkép/YouTube, Magyar Péter
Magyar és főnöke, Manfred Weber Budapesten
Hirdetés

Több konkrét ügyben igazolódott az elmúlt hónapokban, hogy Magyar Péter és a Tisza Párt teljesen elkötelezte magát a brüsszeli elit politikája iránt, miután a június 9-i európai parlamenti választásokat követően csatlakoztak a Manfred Weber vezette Európai Néppárthoz.

A Magyar Nemzet cikksorozatának előző, a demokrata.hu által is szemlézett részeiben részletesen bemutatták, hogy milyen okokból és érdekek mentén vált Magyar Péter Brüsszel vazallusává. Kétséget kizáróan kiderült az is, hogy a Tisza Párt teljes mellszélességgel beállt a háborúpárti táborba, és a pártelnök korábbi – a nyugat-európai és amerikai Ukrajna-politikával szemben kritikus – nyilatkozataival szöges ellentétben megszavazták azokat az uniós határozatokat, amelyek több fegyver szállítását és annak finanszírozását szorgalmazzák.

Fotó: YouTube – Forrás: Magyar Nemzet

A Nyugat bírálatától az ukrán mezes demonstrációig

Döbbenetes ellentét van Magyar Péter fél évvel korábbi, háborúval kapcsolatos megnyilvánulásai és a Tisza Párt európai parlamenti döntései között. A pártelnök az ukrajnai fegyverszállítás és pénzügyi támogatás elutasításától néhány hónap alatt eljutott odáig, hogy teljes mellszélességgel támogatják a brüsszeli elit háborúpárti lépéseit. Az ok nyilvánvaló: Magyar Péteréknek azt kell tenniük, amit a főnökük, Manfred Weber és az Európai Néppárt követel tőlük.

A tavaszi választási kampányig Magyar Péter még feltűnően kerülte az orosz–ukrán háború témakörét, ha viszont kénytelen volt válaszolni ezzel kapcsolatos kérdésekre, azt hangsúlyozta, hogy el kell kerülni Magyarország belesodródását a konfliktusba. A Tisza Párt elnöke határozottan elvetette azt is, hogy hazánk fegyvereket szállítson Ukrajnának, sőt a pénzügyi támogatással sem értett egyet.

A Klubrádió vendégeként Magyar Péter április 12-én hallgatói kérdésre kifejtette, hogy Ukrajna úgy kapott tagjelölti státust, hogy semmiben „sem felel meg az európai uniós értékeknek, alapelveknek, előírásoknak”. Szerinte az EU-tagság felvetése a Nyugat részéről inkább a háború eszkalációjának esélyét növeli. Ukrajna esetleges NATO-integrációját pedig egyenesen úgy értékelte, hogy az „felhívás a harmadik világháborúra”.

A betelefonáló igyekezett bizonygatni, hogy az ukrán vezetés a Nyugat felé fordult, sőt még a kárpátaljai magyar kisebbségnek is baráti kezet nyújtott.

A felvetésre Magyar Péter érezhető felháborodással úgy felelt:

– Erre csak azt tudom mondani, hogy nyújtson neked baráti kezet az ukrán kormány! Szerintem kérdezze meg az ott élő magyarokat, hogy milyen ez a baráti kéz – javasolta a Klubrádió hallgatójának.

A Tisza Párt elnöke a Nyugat háborús felelősségéről is beszélt, keményen bírálta Európát és az Egyesült Államokat. Szerinte ugyanis rengeteg hadieszköz és pénz megy Ukrajnába feleslegesen, mert ezzel nem teremtenek békét, ugyanakkor eladósítják a háborúzó országot.

– Az európai és amerikai segítségről és álszentségről annyit, hogy a támogatásért cserébe az ukrán termőföldek és a nyersanyag jelentős része már nyugat-európai és amerikai konszernek kezén van. Ne higgyük el ezeket a fantazmagóriákat és filantróp megszólalásokat, hogy Amerika az ukrán emberek szabadságáért és életéért nyújt segítséget, hanem egy befolyási övezetet épít, ahogy sok tíz, vagy száz éve teszi és ehhez az oroszokkal együtt felhasználják az ukrán emberek vérét – fogalmazott Magyar Péter.

A spontán kialakult vita során a Tisza Párt elnöke az amerikaiak provokatív politikáját is felvetette, amely közrejátszott az orosz támadás megindításában, például, hogy rakétarendszereket telepítettek Ukrajnába, illetve támogatták az ukrán kormányt, amely kisemmizte és megsemmisítette az orosz kisebbséget.

Ezek fényében különösen nagy a kontraszt a Tisza Párt európai parlamenti ténykedéséhez viszonyítva, Magyar Péterék ugyanis egyértelműen állást foglaltak a háború mellett az EP rendkívüli ülésén. Annyira elkötelezték magukat, hogy Ukrajna-mezben ültek be a terembe, amit utólag úgy magyaráztak, hogy ezt az Európai Néppárt frakciója, vagyis Manfred Weberék kérték tőlük.

A Tisza Párt kétszer is megszavazta – november 19-én és 28-án – az Európai Parlament háborúpárti határozatát, amely még több fegyver szállítására szólít fel.

Az EP háborúpárti határozatában további fegyverek szállítására szólított fel és üdvözölte a leköszönő Joe Biden, amerikai elnök adminisztrációjának a nagy hatótávolságú rakétákra vonatkozó döntését, azt, hogy ezekkel a fegyverekkel az ukránok támadhatnak oroszországi célpontokat. A határozatban az EP háborúpárti többsége további szankciók elfogadását is sürgette, és a magyar energiabiztonságot veszélyeztető javaslatokat tett. Az Európai Parlament határozata ismét alaptalanul támadta Magyarországot, és arra akarták kényszeríteni a magyar kormányt, hogy változtassa meg békepárti álláspontját, finanszírozza az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat.

Míg a Tisza Párt képviselői Ukrajna és a háború mellett tették le a voksukat, addig a Fidesz képviselői számára Magyarország az első, amit nemzeti színű pólókba öltözve demonstráltak is az ülésteremben.

Manfred Weber barátságának és az ezzel járó anyagi támogatásnak, illetve Magyar Péter jogi védettségének – vagyis a mentelmi jog fenntartásának – nagy ára van. 

A Tisza Párt EP-képviselőinek kötelessége minden olyan témakörben felsorakozni a néppárti frakció álláspontja mögé, amely Weberék szerint kulcsfontosságú: a háború folytatása mellett ilyen a migráció, a genderpropaganda, valamint a szankciós politika támogatása.

Ezek ráadásul olyan kérdéskörök, amelyek szorosan összefüggenek a szuverenitással, a magyar emberek – mint közösség – önrendelkezési jogával. Ebből a nézőpontból szemlélve különösen fontos, hogy mit képvisel Magyar Péter Brüsszelben, a nemzetközi térben.

Korábban írtuk

A Tisza Párt elnöke néha kénytelen őszintén feltárni a jövőbeli céljait és azok következményeit, ilyen eset volt az is, amikor hazánk Európai Ügyészséghez való esetleges csatlakozásáról beszélt a közelmúltban. A videóra is rögzített eszmefuttatásban így fogalmazott: 

„Valóban, egy pici részéről a nemzeti szuverenitásnak le kell mondania annak a tagállamnak, amelyik (…) csatlakozni akar (…) az Európai Ügyészséghez. De ennek a szuverenitásnak jóval nagyobb részéről mondtunk mi le, amikor csatlakoztunk az Európai Unióhoz vagy amikor beléptünk a schengeni övezetbe, és tulajdonképpen rengeteg jogalkotásnál mondunk még le egy pici részéről a szuverenitásnak.”

Ebben az esetben tehát Magyar Péter elismerte, hogy lemondana az ország szuverenitásának egy részéről,

viszont más ügyekben ez a probléma nem kerül szóba. A bevándorlás például erősen érinti a nemzeti önrendelkezés kérdését, hiszen, ha a magyar embereket képviselő állam nem dönthet önállóan arról, hogy kiket és milyen formában enged be az országba, akkor sérül Magyarország szuverenitása.

A Tisza Párt az Európai Parlamentben a 2025-ös uniós költségvetésnél megszavazta, hogy 25 millió euróval többet kapjon az a migrációs paktum, amely a bevándorlók elosztását és betelepítését akarja ránk erőltetni, és pénzbüntetést kapnak azok az országok, amelyek ezt nem hajtják végre. Sőt, a párt egyik képviselője, Lakos Eszter azt is elmondta, hogy Magyarországnak szót kell fogadnia, és ki kellene fizetnie a Brüsszel által kiszabott brutális migrációs bírságot. 

Dávid Dóra, a Tisza Párt EP-képviselője egy interjúban egyértelművé tette, hogy nem véletlenül szavazták meg a migrációs paktumot. Magyar Péter kolléganője a multikulturális társadalmat méltatta, és kijelentette: „a hozzáálláson kell változtatni, hogy ne rekesszünk ki senkit, fogadjunk be mindenkit.”

Fotó: képernyőkép/YouTube, Népszava
Magyar Péter meghajol főnöke, Manfred Weber akarata előtt

A migráció támogatásán túl a Tisza Párt képviselői kiálltak Brüsszel LMBTQ-párti politikája mellett is. Magyar Péterék az uniós költségvetésről szóló döntéskor megszavazták, hogy több pénzt kell adni a szivárványos propagandára.

Ez sem meglepő, ugyanis maga a pártelnök tett hitet a közelmúltban amellett, hogy azonos nemű párok gyermeket fogadhassanak örökbe.

A nemzetállami önrendelkezésünk csorbítását célzó lépések mellett a határon túli magyarság érdekeit is aláveti a néppárti követelményeknek. Ennek ékes példája volt, amikor az Európai Parlament Szerbia-küldöttségének új vezetőségéről való szavazáskor a Patrióták Európáért frakció a neki járó alelnöki tisztségre Vicsek Annamáriát jelölte. A Magyar Péter által vezetett Tisza Párt a vajdasági magyar képviselővel szemben ellenjelöltet állított egy görög képviselő személyében, akit meg is választottak e tisztségre, ezzel csatlakozott az EP magyarellenes tagjaihoz.

Vicsek Annamária az ülés kapcsán elmondta, elkeserítőnek tartja azt, hogy a Tisza Párt beállt a magyarellenes parlamenti képviselők közé és odáig süllyedt, hogy egy magyar jelölttel szemben görög ellenjelöltet terjeszt fel egy a parlamenti szokásjog és az EP belső szabályai szerint egyébként sem nekik járó tisztségre.

Nem ez az első alkalom, hogy Magyar Péter a vajdasági magyarokat támadja, viszont ma közvetlenül akadályozta, hogy vajdasági magyar európai parlamenti képviselőt a Szerbiával kapcsolatokat ápoló küldöttség vezető tisztségére válasszanak – hangsúlyozta a magyar képviselő.

A Magyar Nemzet cikksorozata, amely bemutatja, hogyan vált Magyar Péter Brüsszel bábjává, a következő napokban is folytatódik.

Kapcsolódó cikkek