Magyarországon elbuktak, most Lengyelországot vették célba
Magyarországon még javában zajlanak a hatósági vizsgálatok, miközben újabb részéleteire derül fény annak a külföldi befolyásolási kísérletnek, amire a globális baloldali hálózat egy Amerikában létrehozott szervezetén keresztül juttatott több mint hárommilliárd forintot a magyarországi ellenzéknek. Az akció ugyan kudarcot vallott, elmaradt a kormányváltás, de a Korányi Dávid vezette Action for Democracy folytatja a „demokráciaexportot”, ezúttal Lengyelország a célpont. A Magyar Nemzet összeállításának első részében bemutatja a szervezet magyarországi tevékenységét, a Karácsony Gergely-féle 99 Mozgalomhoz fűződő kapcsolataikat, és a saját éves beszámolójukat is idézve azt, hogyan is dolgoznak.Gőzerővel folytatja a sajátos „demokráciaexportot” a globális baloldali hálózat által az Egyesült Államokban létrehozott Action for Democracy (AfD) nevű szervezet, amely a magyar országgyűlési választások kimenetelét is befolyásolni akarta 2022-ben, és ezért jelentős pénzösszegekkel támogatta a hazai ellenzéket. A céljukat, a kormányváltást itthon nem sikerült elérniük, de a kudarc nem vetette vissza őket, a következő nagy projektjük az ősszel esedékes lengyelországi választás. Itt is a hazafias, nemzeti, konzervatív erőkkel szemben igyekeznek hangolni a közvéleményt – ismerteti a Magyar Nemzet.
Az Egyesült Államokban tavaly februárban bejegyzett AfD internetes oldalán kulcsfontosságú csatatérnek jelölték meg Olaszországot, Brazíliát, Magyarországot és végül Lengyelországot. Jellemző, hogy az amerikai választásokon használatos „csatatér” kifejezést alkalmazták: így nevezik a tengeren túli választásokon azokat a szövetségi államokat, ahol hagyományosan kiélezett a versengés a republikánusok és a demokraták között.
Az Action for Democracy szerint ezekben az országokban szükséges beavatkozni a választásokba a „demokrácia védelmében”.
A Magyar Nemzet cikke szerint ez annyit jelent, hogy különféle kormányellenes civil szervezeteket, sajtóorgánumokat támogatnak többnyire nehezen azonosítható, rejtett amerikai forrásokból. Közben a megjelölt országok többségében lezajlottak a választások és több kudarcot, mint sikert könyvelhetett el a baloldali hálózat. Brazíliában siker koronázta a tevékenységüket, mivel baloldali Lula da Silva nyerte az elnökválasztást, viszont Olaszországban jobboldali győzelem született, míg hazánkban újabb kétharmados, soha nem látott sikert ért el a Fidesz–KDNP.
Ahol megjelenik Korányi Dávid, oda megérkezik Soros pénze is
A Magyar Nemzet emlékeztet, a napokban robbant ki a dollárbaloldal legújabb botránya, a Karácsony Gergely nevével fémjelzett 99 Mozgalom rejtélyes, több mint félmilliárd forintos támogatása, amelynek forrásáról eddig nem sikerült hiteles magyarázatot adnia a főpolgármesternek, sőt egyre több gyanús körülményre derül fény.
Mindez azért kapcsolódik ide, mert az Action for Democracy elnöke és ügyvezető igazgatója az a Korányi Dávid, aki Karácsony Gergely városdiplomáciai főtanácsadójaként 2019 őszétől tavaly év végéig a Városháza alkalmazottja volt, és hosszú évek óta a globális baloldali hálózat egyik kulcsembere: ahol megjelenik, oda előbb-utóbb megérkezik Soros György pénze is.
Több magyar származású személy is részt vesz az AfD vezetésében
Az Action for Democracy olyan NGO, amely illusztris neveket tudhat a tanácsadó testületében, miközben vezetésében több magyar származású személy is részt vesz.
A tanácsadó testület elnöke, Kati Marton amerikai–magyar újságíró, aki az adományok gyűjtéséért felelős.
Kati Marton egyébként korábban Soros egyeteme, a CEU kuratóriumának és több bevándorlást támogató szervezetnek is tagja volt, ilyen például a Human Rights Watch. Az AfD vezetői közé tartozik Chris Maroshegyi is, aki az amerikai Demokrata Párthoz köthető Albright Stonebridge munkatársa, és ők finanszírozták Márki-Zay Péter, volt baloldali miniszterelnök-jelölt korábbi amerikai útjait, sőt 2014-2020 között kiemelt feladata volt Magyarországgal kapcsolatos ügyek gondozása.
Szintén tagja a tanácsadó testületnek Rafal Trzaskowski, Varsó liberális polgármestere, bukott lengyel államfőjelölt, aki tavaly nyár végén Karácsony Gergellyel együtt részt vett a Campus Polska nevű politikai-közéleti rendezvényen Olsztyn városában. A Campus Polska egy liberális, az LMBTQ-propagandát hirdető fesztivál, amelyet Soros György, illetve amerikai és német kormány közeli szervezetek finanszíroznak.
Amint már utaltunk rá, az Action for Democracy a 2022-es országgyűlési választások előtt jött lére, és nem titkolt célja volt a kormányváltás, ennek érdekében pedig több helyi szervezetet is támogattak. Az internetes oldalukon a Mindenki Magyarországa Mozgalom, a Közélet Iskolája és a Nyomtass te is! tűnik fel, de a tavaly év végén nyilvánosságra hozott nemzetbiztonsági jelentés szerint más szervezetekhez is jutott az AfD által folyósított dollármennyiségből. A jelentés szerint ugyanis a Mindenki Magyarországa Mozgalomnak utalt 1,8 milliárd forint mellett a DK közeli Ezalényeg.hu kiadója, az Oraculum 2020. Kft. több, mint egymilliárd, a Bajnai Gordon-féle DatAdat cégcsoport közel 150 millió, a Gemius Hungary Kft. pedig mintegy hárommillió forintot kapott Karácsony Gergely főtanácsadójának amerikai szervezetétől.
Összesen tehát hárommilliárd forintnyi külföldi pénzt utaltak a baloldali kampányra. Az AfD június végén elérhetővé vált éves beszámolójából kiderül, hogy több mint 10,1 millió dollárt, azaz nagyjából 3,4 milliárd forintot költöttek különböző civil szervezetek támogatásaira.
Az AfD szerint a kampányuknak köszönhetően összesen 12 százalékkal nőtt a diaszpórában élő magyarok szavazati aránya 2018-hoz képest. Az USA-ban 21 százalék, Kanadában 55, Ausztriában 36, Németországban 13, Svájcban 43 és Spanyolországban 68 százalékkal nőtt a külhoni szavazatok száma.
Korányiék saját bevallásuk szerint 2022 első negyedévében kifejezetten Magyarországra koncentráltak, fő céljuk volt egy demokráciapárti, tekintélyellenes narratíva kialakítása a magyar közéletben, a gyermekvédelmi népszavazás ellehetetlenítése/érvénytelenítése, a diaszpórában élő magyarok szavazásra és magyar civil szervezetek támogatására való buzdítása.
A Magyar Nemzet cikke szerint azt nem tudni, hogy a 12 százalékkal több külföldi magyar szavazó milyen arányban voksolt a baloldali ellenzékre, de tény, hogy jelentős pénzt és kampányeszközt mozgattak meg azért, hogy a kormánypártok ellen hangolják őket, csakúgy, mint az itthon élő választópolgárokat. Hasonló módszerekkel készülnek most az őszi lengyel parlamenti választásokra, de mint azt a magyar példából is látjuk, a sikerük egyáltalán nem garantált.
A Magyar Nemzet cikkét ITT olvashatják.