Még több kocsma pályázhat állami támogatásra
Csütörtöktől bővül a falusi kocsmák támogatását célzó pályázat kedvezményezetti köre – jelentette be a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Facebook-oldalán.Gyopáros Alpár azt írta, a pályázatra azok a falusi italüzletek jelentkezhetnek, amelyek ezer fő alatti településen működnek, és április 9-én rendelkeztek működési engedéllyel.
A kormánybiztos bejegyzésében kiemelte, a vissza nem térítendő támogatás maximális mértéke 3 millió forint. A pályázatokat csütörtöktől április 30-ig lehet benyújtani.
A százszázalékos intenzitású támogatást a pályázók energiahatékonysági beruházásra, eszközbeszerzése, vagy bér- és működési költségekre is fordíthatják.
Kiterjesztik a kistelepülési italüzletek támogatási programját
A pályázatra jogosult italüzletek mintegy 80 százaléka jelentkezett a kormány által a falusi kiskocsmák számára meghirdetett, 3 millió forintos támogatási programra; április 10-étől további italüzletek számára teszik lehetővé az igénylést – közölte a programkezelő Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
A tájékoztató szerint az 1000 fő alatti településeken működő, a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban regisztrált, de lezárt üzleti évvel még nem rendelkező italüzletek – falusi sörözők, borozók, presszók – üzemeltetői április 10-30. között adhatják be pályázataikat, amennyiben a felhívás közzétételét megelőző napon erről szóló nyilvántartásba vételi dokumentummal rendelkeznek.
Az üzletenként igényelhető 3 millió forintos forrást – a korábbi pályázatnak megfelelően – fejlesztésre, eszközbeszerzésre és működési költségre fordíthatják.
Emlékeztettek: a falusi italüzletek nemcsak vendéglátóhelyként működnek, hanem közösségi térként is, miközben hozzájárulnak hazánk aktív és falusi turizmusának teljesítményéhez. Ezért indította el a kormány márciusban az egész évben nyitva tartó falusi italüzletek fejlesztését célzó programját, amely egyszerű jelentkezés és gyors ügyintézés mellett már az idei szezonban hatékony segítséget biztosít a szolgáltatók számára.
A vissza nem térítendő támogatást energiahatékonyságot növelő fejlesztésre, marketingre, eszközbeszerzésre és működési költségre, például rezsire, továbbá munkabérre használhatják fel a kedvezményezettek.
A beérkezett adatlapok alapján a szolgáltatók több mint 60 százaléka eszközbeszerzésre, mintegy harmaduk (34 százalék) energetikai, míg 5 százalékuk bérfejlesztésre fordítja majd az elnyert forrást. A legtöbb igénylést Veszprém, Borsod-Abaúj-Zemplén, valamint Baranya vármegyei üzemeltetők adták be – közölték.
A felhívás a kisfaludyprogram.hu oldalon érhető el.