Fotó: Nacsa Lőrinc, Facebook
Hirdetés

Nacsa Lőrinc a magyar gyökerű fiatalok előtt kiemelte, a kormánynak fontosak azok a magyar közösségek is, amelyek távol élnek az anyaországtól, ezért tart fenn a világ számos magyarlakta pontján iskolákat, vasárnapi iskolákat, cserkészcsoportokat, és ezért indította el a Kőrösi Csoma Sándor programot is.

Magyarnak lenni érték, ugyanakkor a jelenlévő fiataloknak egyszerre nehéz és gyönyörű feladat magyarnak lenni egy nem magyar környezetben – mondta az államtitkár.

Nacsa Lőrinc úgy fogalmazott, az Országház az egész nemzet közös háza, a magyarság közös helye, nem csak azoké, akik Magyarországon élnek, hanem azoké is, akik a Kárpát-medencében és a világ számos pontján.

Az épület „nagysága, szépsége is azt jelképezi, hogy milyen nagyszerű, milyen erős nemzet a magyar, amelyhez mindannyian tartozunk” – tette hozzá.

Korábban írtuk

Az államtitkár megköszönte a Rákóczi Szövetségnek, hogy évről évre megszervezi a diaszpórában élők számára a lehetőséget, hogy Magyarországra látogassanak, a gyerekektől pedig azt kérte, hogy legyenek „kis magyar nagykövetek”, meséljenek az otthoni közösségükben az élményeikről, és a hétköznapokban is éljék meg azt az összetartozást, amelyet mostani útjuk során megtapasztalnak itt Magyarországon.

Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke elmondta, idén is több mint 600 diaszpórában élő magyar látogatott el Magyarországra a kormány támogatásának köszönhetően.

A sajtóanyag szerint a 64 Ausztráliából, Brazíliából, Spanyolországból és Új-Zélandról érkezett fiatal kilencnapos magyarországi tartózkodása során ellátogat az Országházba, a Szent István-bazilikába, a budai Várba, a karácsonyi vásárba, továbbá felkeresi Visegrádot és az adventi magyar hagyományokkal is megismerkedik a Zemplénben.

A diaszpóraprogram azoknak a 10 és 25 év közötti fiataloknak teremt lehetőséget magyarországi táborozásra, tanulmányi kirándulásra, akik aktív részesei a nagyvilág különböző részein működő magyar diaszpóraközösségeknek – olvasható a sajtóközleményben.