Nacsa Lőrinc: Meghirdették az Erősödő diaszpóra programot
Közzétették szerdán az Erősödő diaszpóra program felhívását, amelyre május 5-ig nyújthatnak be pályázatot a diaszpóra magyar szervezetei – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Facebook-oldalára feltöltött videójában.Nacsa Lőrinc azt mondta, hogy idén is 500 millió forinttal támogatja a kormány a diaszpórában működő magyar szervezetek működését, fejlesztését, eszközbeszerzését, valamint programjaik és rendezvényeik megvalósítását.
A felhívás részletei a www.kulhonimagyarok.hu és a bgazrt.hu weboldalakon olvashatóak – tette hozzá.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a magyar nemzet a diaszpóra magyarságával együtt alkot egy egészet, és 2010 óta kiemelt figyelem irányul a magyar diaszpóraközösségek megtartására és megerősítésére.
„Minden magyar, bárhol is él a világon, megtapasztalhatja, hogy része az egységes magyar nemzetnek. Számos programot indítottunk el annak érdekében, hogy támogassuk a hazájuktól távol élő magyarokat identitásuk megőrzésében és Magyarországgal való kapcsolatuk erősítésében” – fogalmazott Nacsa Lőrinc.
Kifejtette, hogy a Kőrösi Csoma Sándor-programban például ösztöndíjasok teljesítenek szolgálatot a diaszpóra magyar szigetein, és idén is megvalósulnak a gyermekeknek és fiataloknak szóló nyári táborok, valamint a hét második felében most Budapesten fogadják több mint 100 intézmény oktatóit a világ minden tájáról a 8. Hétvégi magyar iskolák találkozóján.
Az Erősödő diszpóra programra péntektől lehet pályázni – olvasható Nacsa Lőrinc közösségi oldalán.