Nagyot kaszáltak néhány balos körzetben a Fidesz jelöltjei
Számtalan tényező együttállása kellett ahhoz, hogy a korábban baloldalinak tartott körzetek többségében győzelmet tudjanak aratni a nemzeti oldal jelöltjei – vallják maguk az érintettek. Egybehangzóan állítják, hogy szükség volt az elvégzett munkára, illetve a sikeres központi és helyi kampányra. Vannak ugyanakkor helyi sajátosságok is, amelyek sok szavazatot hozhattak a kormánypárti jelölteknek – áll a Magyar Nemzet honlapján olvasható elemzésben.A 88 vidéki egyéni választókerületből 86-ban győztek a kormánypárti jelöltek a vasárnapi országgyűlési választáson, köztük nyolc olyanban is, ahol a taktikaiszavazás.hu oldal előzetesen legalább 7,5 százalékosra becsülte a baloldali aspiráns előnyét.
Elhódították a kormánypártok Miskolc mindkét körzetét, továbbá Baranya megye 2-es, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 1-es, illetve a szigetszentmiklósi, a dunakeszi, a dunaújvárosi és az érdi választókerületet is.
Arra, hogy a Fidesz–KDNP szempontjából elképesztően jó eredmények minek köszönhetően történhettek meg, a győztes kormánypárti jelöltek sok érvet felhoznak.
A dunakeszi körzetben induló és győztes Tuzson Bence például a Magyar Nemzetnek úgy fogalmazott: a választókerületben élők a békét és a biztonságot választották, és nemet mondtak a káoszra és az acsarkodásra.
– Körzetünk lakói ragaszkodnak ahhoz, hogy térségünkben továbbra is adott legyen a mindennapok nyugalma, az alkotómunka, a tervezhető és kiszámítható jövő. Az emberek pontosan tudják, hogy csak békében lehet építkezni, fejlődni. Közös munkánk eredménye, hogy Dunakeszi és térsége ma az ország egyik legdinamikusabban fejlődő térsége – mondta Tuzson Bence, aki szerint a választókerületben élők ezen az úton akarnak továbbmenni.
További győztes jelöltekről IDE KATTINTVA a Magyar Nemzet honlapján olvashatnak.