Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Hirdetés

Az első ilyen a migráció, amivel kapcsolatban „lázadunk, és másokat is lázítunk”.

„A migráció ügyében a falig, sőt azon túl is elmegyünk. A migrációs paktumot, amellyel Brüsszel idevezényelné a migránsokat, sohasem fogjuk lenyelni” – jelentette ki.

Második témakörként a gyermekvédelmet nevezte meg.

Írjuk bele az alkotmányba, hogy az ember vagy férfi, vagy nő. Pont. Sőt, azt tanácsolom, hogy a Pride szervezői ne bajlódjanak az idei felvonulás szervezésével. Kidobott pénz és idő. Mindegy, mit mond Weber körzetparancsnok és az ő magyar ügynökei

– mondta a miniszterelnök, amelyre a közönség tapsviharral reagált.

Korábban írtuk

Harmadik pontként a nyugdíjrendszer, azon belül is a 13. havi nyugdíj kérdését említette. Kijelentette, hogy Brüsszel feltevéseivel ellentétben a magyar nyugdíjrendszer igenis fenntartható, ha mindenki dolgozik, és továbbra is nőnek a fizetések.

Valójában azt akarják, hogy a pénzünket ne a tizenharmadik havi nyugdíjra költsük, hanem adjuk oda a multinacionális cégeknek. Sajnáljuk, Herr Weber, a 13. havi nyugdíj marad

– hangoztatta.

Negyedikként a rezsicsökkentés következett, amellyel kapcsolatban elmondta, hogy Brüsszel azért követeli annak megszűntetését, mert „akadályozza a piaci árképzést”. Felsorolta, a magyarországi díjak helyett a környező államokban mennyivel magasabb árat kell fizetniük a családoknak a rezsiszámlára, és kiemelte, hogy ránk ugyanez várna, „ha engednénk Brüsszelnek”.

De Lantos miniszter úr nem enged

– jelentette ki.

Végül Ukrajna – vagy ahogy ő mondta, „az Ukrajna nevű terület” kérdéskörét említette. Felidézte, hogy az a kísérlet, amelynek eredményeképpen az országot „NATO-felügyelet alá vonatták volna”, elbukott, és „ami marad belőle” továbbra is ütközőzóna marad. Kiemelte, hogy Ukrajna uniós csatlakozása nemcsak a gazdákat, de a teljes magyar nemzetgazdaságot tönkretenné, ám „Magyarország ellenére Ukrajna soha nem lesz az unió tagja”.