Megfosztanák a tiszások a magyar nyugdíjasokat a nekik járó juttatásoktól. Magyar Péter politikusai sorozatosan ágálnak a 13. havi nyugdíj ellen. Ezúttal Magyar Péter embere a 13. havi nyugdíj végleges eltörléséről beszélt a Tisza rendezvényén, ami egy ismételt bizonyítéka annak, hogy az újbaloldali párt és annak politikusai a Gyurcsány-kormány intézkedéseit másolva ismét megrövidítenék a magyar időseket és a nyugdíjszerű ellátásban részesülőket.

Hirdetés

A Tisza Párt programírójaként tevékenykedő Petschnig Mária Zita nyíltan beszélt arról, hogy nem tartja jónak a 13. havi nyugdíjat. Az aktivista kijelentése teljes mértékben egybevág a Manfred Weber vezette Európai Néppárt és a háború-, illetve migrációpárti brüsszeli elit politikájával. Az ügy pikantériája, hogy Petschnig Mária Zita a baloldali Kéri László politológus felesége, vagyis az óbaloldali pártok és politikusok irányába is komoly beágyazottsága van, és mostanáig készségesen nyújtott ideológiai alapot a baloldal minden messiásának kampányához.

Az ominózus felvételen Petschnig Mária Zita egy kérdést olvas fel, amely arról szól, hogy véleménye szerint jobb lenne-e ha a 13. havi nyugdíj helyett tizenharmadik havi átlagnyugdíjat kapnának a nyugdíjasok. A válasz sem maradt el, Petschnig kijelentette, ez igazságosabb lenne, mert a 13.-ra már nem lehet azt mondani, hogy közvetlenül a munkavégzéshez kapcsolódik, az már egy külön tészta, tehát ott egy átlag nyugdíjat kap egy kisnyugdíjas, az neki valami fölzárkózás és a nagynyugdíjas meg nem kapja meg azt az őrült nagy nyugdíjat, amivel egyébként se tud meg mit kezdeni.

Brüsszelnek a 13. havi nyugdíj annak 2021-es bevezetése óta szúrja a szemét. Emlékezetes, hogy egy a brüsszeli bizottság által megbízott OECD-szakértő – több más intézkedés mellett – a 13. havi nyugdíj eltörlését is javasolta a magyar kormánynak.

Korábban írtuk

Az OECD-szakértő javaslatában szerepel a nyugdíjkorhatár emelése, a Nők 40 program szigorítása, a 13. havi nyugdíj korlátozása, az előre hozott, csökkentett nyugdíj visszavezetése. A dokumentum szerint a kormánynak korlátoznia kellene a 13. havi nyugdíjban részesülők körét is. A függetlennek hazudott szakértői jelentés emellett visszavezetné az előre hozott csökkentett nyugdíjat. Emellett a jelentés korhatáremelést is tartalmaz, 2045-re 67 évre növelnék a nyugdíjkorhatárt.

Mindezen kijelentéseket Magyar Péter pártjának oszlopos tagjai és a brüsszeli elit annak ellenére teszi, hogy az intézkedésnek elsöprő többsége volt a magyar választók körében. Ezt bizonyítják a nemzeti konzultáció eredményei is. A válaszadók 98 százaléka ugyanis kiállt amellett, hogy a kormány vegye fel a harcot brüsszellel, a 13. havi nyugdíj megtartása érdekében. Ennek az egyértelmű követelésnek teret engedve pedig idén februárban is érkezni fog az emelt összegű 13. havi nyugdíj, amelyre 2025-ben több mint 530 milliárd forintot fordít a kormány.

A rezsicsökkentést is megtorpedózná a Tisza

Magyar Péter és pártjának nem a 13. havi nyugdíj elvételére tett kísérlet volt az első, brüsszeli nyomásra a magyar választók érdeke ellen végrehajtott cselekedete. Korábban a Tisza politikusai az idősek számára különösen fontos rezsicsökkentést is el akarták törölni, így hatalmas anyagi terhet róva a magyarokra. Amint arról már korábban is beszámoltunk, a háború, a migráció és a genderpolitika mellett olyan húsba vágó kérdésben is a brüsszeli elit mellé állt Magyar Péter és a Tisza Párt, mint a rezsicsökkentés eltörlésére irányuló kísérlet. 

A rezsicsökkentésnek köszönhetően a magyar családok fizetik évek óta a legalacsonyabb energiaárat Európában. Brüsszel azonban többször felszólította Magyarországot a rezsicsökkentés eltörlésére. Ez a küzdelem rövidebb-hosszabb szünetekkel gyakorlatilag 2014 óta zajlik, amikor az Orbán-kormány bevezette az árkedvezmények rendszerét a lakossági áram- és gázszolgáltatásban.A Tisza Párt az elmúlt hónapokban több alkalommal is támadta a rezsicsökkentést. Gerzsenyi Gabriella EP-képviselő már az első felszólalásában a rezsicsökkentés eltörlését követelte az uniós törvényhozásban.

Magyar Péter kolléganője szeptember 23-án az Európai Parlament környezetvédelmi, közegészségügyi és élelmiszer-biztonsági bizottságának ülésén azt kérte számon a magyar kormány képviselőjén, hogy miként tervezik a rezsicsökkentés által „kivéreztetett” szolgáltatók feltőkésítését. Vicsek Annamária, a Fidesz–KDNP EP-képviselője azonnal válaszolt a Tisza Párt képviselőjének „döbbenetes megnyilvánulására”. Felhívta a figyelmet, hogy a rezsicsökkentés a magyar kormány olyan hozzájárulása a családok jólétéhez, ami Európa-szerte jó gyakorlatként ismert.

A Tisza Párt másik EP-képviselője, Lakos Eszter október 1-jén meg is szavazta az Európai Parlament energiaügyi szakbizottságában azt a dokumentumot, ami a lakossági rezsicsökkentés eltörlésére szólít fel. November 14-én Magyar Péter és a tiszások ismét a rezsicsökkentés ellen szavaztak Brüsszelben.

(Magyar Nemzet)