A Demokratikus Koalíció ügyvezető alelnöke alapvetően sikernek tartja, hogy meghívásukra válaszolva az LMP és az MSZP-Párbeszéd vezetői vasárnap leülnek tárgyalni.
 

Fotó: MTI, archív, illusztráció


Fotó: MTI, archív, illusztráció

Molnár Csaba pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján Gyurcsány Ferenc előző napi szavait idézte, amelyek szerint a „haza számunkra megér egy tárgyalást”. 
    
Hozzátette, a DK képes volt átlépni a saját árnyékát és a Jobbik meghívásával olyat tett, amit egy-két hónapja még elképzelhetetlennek tartott volna. Ha viszont Vona Gábor és a Jobbik nem hallják a választók szavát és nem vesznek részt a megbeszélésen, azért a DK nem tud felelősséget vállalni – fogalmazott.
    
Az ügyvezető alelnök arra is emlékeztetett, hogy nem választási együttműködésről vagy koalíciókötésről akartak egyeztetni a Jobbikkal, hanem például arról, hogy ha kisebbségbe szorul a Fidesz, akkor a többi párt ne segítse többséghez. A 106 egyéni körzet elosztásáról az MSZP-vel már megállapodtak, ebben az ügyben az LMP-vel akarnak tárgyalni – tette hozzá egy kérdésre válaszolva.
    
Molnár Csaba a sajtótájékoztatón egy másik témáról azt mondta, hogy Czeglédy Csaba letartóztatása a Fidesznek nemcsak politikai, de üzleti érdekeit is szolgálja.
    
Az ügyvezető alelnök úgy fogalmazott: egyre több súlyos dolog derül ki Kósa Lajos – pénzmosás és korrupció gyanúját is felvető – „botrányáról”. A nyilvános cégadatok szerint az ügyben szereplő eltitkolt számla tulajdonosa egy céghálóval kapcsolódik „Kósa embereihez”, köztük Fiák Istvánhoz, a miniszter ügyvédjéhez – hangsúlyozta. 
    
Fiák István a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (Diákész) az elnöke, a Czeglédy Csaba elleni „koncepciós pernek” pedig azok a diákmunkával foglalkozó cégek a legnagyobb nyertesei, amelyek Fiák Istvánt veszik körül – jelentette ki a politikus.
    
Molnár Csabát reagáltatták Orbán Viktor csütörtöki mondatára, amelyik szerint a választás után erkölcsi, politikai és jogi elégtételt fognak venni. A DK ügyvezető alelnöke úgy látta, hogy a miniszterelnök nyíltan megfenyegette a teljes ellenzéki szavazótábort, ezt pedig már nem lehet félvállról venni. Molnár Csaba azt kérte a kormányfőtől, hogy ne az embereket, hanem inkább az ellenzéki politikusokat támadja.

(MTI)