Kollár Kinga büszke arra, hogy sikeresen akadályozzák a magyar egészségügy fejlesztését
Ötven kórház feláldozva a hatalomért
Vajon legközelebb Magyar Péter arról is beszél, hogy az ötven kórház felújításának elmaradása hány beteg halálát eredményezte?Kollár Kinga, a Tisza Párt EP-képviselője, egy brüsszeli bizottsági ülésen arról beszélt, hogy a Magyarország elleni jogállamisági eljárásnak súlyos következményei voltak az országra nézve: mintegy 21 milliárd eurónyi, Magyarországnak jogosan járó forrást függesztettek fel, és további egymilliárd eurót véglegesen elvettek. Hangsúlyozta, hogy az RRF-program keretében ötven kórház felújítására lett volna lehetőség, de ezek a projektek a források befagyasztása miatt nem valósulhattak meg.
Kollár Kinga, a Tisza Párt EP-képviselője, brüsszeli beszédében nemcsak elismerte az elvonások hatékonyságát, hanem azt is jelezte, pozitívan értékeli ezen lépések következményeit, mert hozzájárultak az életminőség romlásához, ami szerinte az ellenzék erősödéséhez vezethet, így politikai előnyt kovácsolhatnak belőle a 2026-os választásokra.
Ez a hozzáállás mélyen aggasztó és felháborító.
Az egészségügy olyan alapvető közszolgáltatás, amely nem válhat politikai játszmák eszközévé. Az ötven kórház felújításának elmaradása nemcsak az ellátás minőségét érinti, hanem közvetlen hatással van a betegek és egészségügyi dolgozók életkörülményeire, és hosszú távon súlyos gazdasági és társadalmi következményekkel is járhat. Egy olyan területen, amely az emberi élet védelméről szól, a politikai érdekeket háttérbe kellene tolni.
Az ellenzék képmutatása különösen szembetűnő, amikor saját tevékenységük következményeit a kormányra hárítják. Miközben akadályozzák az uniós források érkezését, a kormányt vádolják azzal, hogy nem biztosít elegendő forrást az egészségügy fejlesztésére.
Fotók: Képernyőképek (Facebook, YouTube)
Kollár Kinga büszke arra, hogy sikeresen akadályozzák a magyar egészségügy fejlesztését, miközben az emiatt kialakuló elégedetlenséget cinikusan saját politikai céljaik érdekében használják fel. Emlékszünk még arra, amikor pártjának vezetője hőmérővel a kezében tavaly nyáron ámokfutást rendezett a magyar kórházakban és videókat gyártott a kórházak felújítandó helyiségeiről, azzal vádolva a kormányt, hogy nem biztosít elegendő forrást a kórházaknak. Magyar Péter mostani országjáró körútjának is központi eleme a magyar egészségügy helyzete. Nézzük meg, mit is mondott erről a Tisza Párt aznap, amikor Kollár Kinga elmondta őszödi beszédét.
„Évente hatvanezer honfitársunk hal meg elkerülhető betegségekben. Ha lenne minőségi egészségügyi ellátás, ha nem lennének éves hosszúságú várólisták, akkor nem halna meg minden harmadik férfi a hatvanötödik születésnapja előtt.”
Vajon legközelebb Magyar Péter kampányturnéján arról is beszél, hogy az ötven kórház felújításának elmaradása hány beteg halálát eredményezte? Hogy az egészségügyből hiányzó uniós források milyen hatást gyakorolnak a várólisták növekedésére, és ez közvetlenül hány beteg egészségét, halálát érinti?
Emlékszünk még arra, amikor a DK-s Arató Gergely a koronavírus idején azon sajnálkozott, hogy kevés az elhunytak száma Magyarországon? Az ellenzéknek az lett volna a jó, ha minél több magyar hal meg a koronavírusban. Mint ahogy Magyar Péternek és a Tisza Pártnak az a jó, ha minél többen nem jutnak hozzá a megfelelő egészségügyi ellátáshoz, mert nem az emberek érdekeit szolgálják, hanem saját hatalmi ambícióikat, akár az emberek kárán is. Ezt eddig is tudtuk, de
ilyen nyíltan, ennyire közvetlenül még soha nem vágták az arcunkba.
Ha ezek után a Tisza Párt bármely tagja – de különösen Magyar Péter – az egészségügy helyzetét kritizálja, nemcsak hiteltelen lesz, de cinikus is, hiszen az egészségügyet érintő problémák jelentős része éppen az ő politikai tevékenységük következménye.
Kollár Kinga beszéde:
„Magyarként azt kell mondanom, hogy [a jogállamisági eljárás] nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből 1 milliárd már el is veszett a magyarok számára.
És ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba. Természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. Úgy értem, csak hogy pár példát hozzak, az RRF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi.
Tehát nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét. Most ami ennek a pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket, és emiatt én… én… én nagyon pozitív vagyok a 26-os választásokkal kapcsolatban.”