Az Egyesült Államok minden tekintetben Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnere

Hirdetés

− írja közleményében a nagykövet. „Mi vagyunk Magyarország harmadik legnagyobb befektetője, második legfontosabb kereskedelmi partnere, és az Európai Unión kívüli vezető exportpiac” − folytatja.

Pressman hosszan sorolja Magyarország és az Egyesült Államok gazdasági kapcsolatait, majd rátér a szokásos kormányellenes szövegére.

„Amikor a miniszterelnök az Egyesült Államokat Magyarország egyik legfőbb ellenfelének nyilvánítja, vagy nyilvánosan kijelenti, hogy az Egyesült Államok kormánya megpróbálja megdönteni kormányát, akkor ezek a szavak nemcsak Washingtonban, DC-ben landolnak, hanem az Önök főhadiszállásán, a tanácsteremben” − írja a diplomata a véleményét.

Majd panaszkodásba kezd és előhozza Lázár János szavait, aki szerint Magyarország gazdagabbá válása érdekében bizonyos gazdasági szektorokban erősíteni kell a szuverenitást, erről szól az állami építési beruházásokról szóló, már elfogadott és a még parlament előtt lévő építészeti törvény is.

Korábban írtuk

Ezt az amerikai egyszerűen „váratlan adóknak” nevezi, majd arról panaszkodik tovább, hogy ez mennyire rossz hatással lehet a külföldi cégekre ez a döntés a magyar piacon.

Magyarországban egy olyan szövetségest lát a diplomata, „amely a NATO szövetségeseire támaszkodik, de jól érzi magát, ha figyelmen kívül hagyja ugyanezen szövetségesek és a mi Szövetségünk érdekeit, ideértve az európai háború idején is” − írja.

Majd Orbán Viktort Putyin-pártisággal vádolja meg. „Ez a figyelmen kívül hagyás nyilvánvaló, amikor a miniszterelnök átöleli Putyint, amikor kormánya azzal fenyegetőzik, hogy feltartja szomszédjának, Ukrajnának a rendkívül szükséges segélyeket, miközben ukrán férfiakat, nőket és gyerekeket gyilkolnak meg háborús bűnösök. Amikor a független médiát és a civil társadalmi szervezeteket vizsgálják és támadják. Amikor a bírákat maszatolják. Amikor a nemzet meg akarja erősíteni kapcsolatait Oroszországgal egy olyan időszakban, amikor szövetségesei elszigetelik.”

Ezzel szemben Magyarország a béke pártján áll és mindig is a béke pártján állt, ahogy Orbán Viktor többször is hangsúlyozta már.

„A miniszterelnök éppen tegnap ismertette Magyarország filozófiáját e döntések mögött. Magyarország külpolitikája szerinte »radikális«. Diplomataként azt állítom, hogy országaink nemzeti érdeke egy olyan külpolitika fenntartása, amely tartós értékeken, közös érdekeken és a szövetségesek közötti hosszú távú stratégiai kötelezettségeken alapul, és amely példátlan stratégiai előnyökkel járt” − írja Pressman.

A teljes cikk IDE kattintva érhető el.