Az államtitkár ismertetése szerint egy friss akció keretében 446 embert igazoltattak, nyolc embert elfogtak, kettőt előállítottak, továbbá egy biztonsági intézkedés és kilenc figyelmeztetés történt. Az ellenőrzés a Kálvin téri, a Blaha Lujza téri, a Móricz Zsigmond körtéri és a Kelenföldi pályaudvari aluljárókra, továbbá az Astoriára és a Népligetre terjed ki.

Hirdetés

A Belügyminisztérium célja az intézkedéssel az volt, hogy az aluljárókban mindenki biztonságban érezhesse magát – tette hozzá. Rétvári Bence úgy értékelte, hogy amíg Tarlós István töltötte be a főpolgármesteri tisztséget, biztonságosabbak voltak az aluljárók, az ezzel kapcsolatos panaszok azt követően váltak sűrűbbé, hogy Tarlós István távozott a posztjáról. Wieszt Ferenc, a Budapesti Rendőr-főkapitányság közrendvédelmi főosztályának vezetője hangsúlyozta, hogy a rendőri jelenlét folyamatos a főváros aluljáróiban és jogsértés észlelése esetén megteszik a szükséges intézkedéseket.

Ebben segíti a rendőröket, hogy 34 aluljáróban csaknem 450 kamera biztosítja a folyamatos élőképet a rendőrség számára, így szükség esetén azonnal közbe tudnak lépni a helyszín közelében tartózkodó járőrök. Az elmúlt időszakban a legjellemzőbb jogsértés a „közterületen életvitelszerű tartózkodáson kívül” a garázdaság és a kábítószerfogyasztás volt. Ezek leginkább a Blaha Lujza téren, a Kálvin téren és az Astoriánál voltak jellemzőek – közölte.

A rendőr ezredes hozzátette ugyanakkor, hogy a folyamatos rendőri jelenlétnek köszönhetően egyre biztonságosabbá váltak a főváros aluljárói, megszűnt a kábítószerhasználat és a „közterület életvitelszerű használata”.