Hirdetés

A sajtó munkatársai várták Rogán Antalt az Országgyűlés gazdasági bizottságában tartott éves meghallgatása után. A Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter a Telex, az RTL és a 444 kérdéseire is válaszolt, a 444 azonban csak „nem nyilvános” módban merte közzétenni az erről szóló videót.

A 444 láthatóan még mindig nem unja a Csárdi Antal be nem mutatott „bizonyítékából” kreált ügy habosítását. Mint ismert, az LMP-ből kilépett országgyűlési képviselő azt állította, hogy Ungár Péter Rogán Antallal egyeztetett Vitézy Dávid főpolgármesteri kampányáról. Csárdi Antal saját magát nevetségessé téve haknizta végig az ellenzéki sajtót, a Telexnek még azt a pendrive-ot is megmutatta, amin nem(!) szerepel a bizonyíték, az ATV-ben pedig önellentmondásba keveredett.

A 444 Csárdi Antal állításaira hivatkozva kérdezte Rogán Antalt arról, egyeztetett-e Ungár Péterrel vagy Vitézy Dáviddal a főpolgármester-választás kapcsán. A miniszter azt válaszolta, továbbra is várja az ezzel kapcsolatos bizonyítékot.

„Biztosak lehetnek abban, hogy én nem szóltam bele az LMP és Vitézy Dávid kampányába semmilyen formában”

– szögezte le. A 444 újabb kérdésére, hogy volt-e egyeztetés, azt válaszolta, szeretné, ha eljutnánk egyszer oda, hogy ha valaki állít valamit, akkor tegye is le a bizonyítékot az asztalra.

Erre Czinkóczi Sándor elővette a telefonját, hogy megmutassa azt a fényképet, amelyen állítólag Rogán Antal telefonja látható, rajta többek közt egy üzenetváltással Vitézy Dáviddal.

A képen, amely a videóban nem jól kivehető, állítólag az látszik, hogy az LMP főpolgármester-jelöltje elküldött egy BKK-ról szóló Index-cikket Rogán Antalnak.

Korábban írtuk

A miniszter válaszából kiderül, őt arról a szolgálatok már tájékoztatták, hogy illetéktelenül „fotózgatják” a telefonját, ezért kíváncsian várta, mikor fognak előállni egy ilyen képpel. Rogán Antal ezt bűncselekményként értékelte és azt mondta, „a további következményekkel pedig számoljanak”.

Czinkóczi Sándor erre vitatkozni kezdett a miniszterrel, majd megpróbálta a szájába adni, hogy egyeztetett Vitézy Dáviddal. Rogán Antal a neki elküldött cikket azzal magyarázta, hogy évek óta ismeri Vitézy Dávidot, aki időnként küld neki üzenetet, ám a kampány során egyszer sem találkoztak.

„A feljelentést meg fogom tenni”

– mondta Rogán Antal, aki megkérdezte, hogy amikor nagyinterjút adott a 444-nek, miért nem álltak ezzel elő. Miután az újságíró nem tudta megmondani ennek okát, a miniszter maga válaszolta meg a kérdést: „azért, mert önök tartogatják az egyébként illegálisan elkészített fotóikat arra, hogy akkor vegyék elő, amikor önöknek az tetszik”.

Vitézy Dávid: A 444 nem sajtóként viselkedik

Vitézy Dávid az esetre reagálva közösségi oldalán számolt be a 444 valódi működéséről.

„A 444 fél évvel ezelőtt (!), a főpolgármester-választás előtt már megkeresett, és bemutatott egy fényképet, melyet a Parlamentben készítettek Rogán Antal titkosszolgálatokért is felelős miniszter telefonjáról. Mutattak egy telefonképernyőt egy chatprogramról, amin ott volt a nevem, alatta a következő chatpartner pedig nem más, mint James Bond volt (nem viccelek)”

– írta. A hírportálnak akkor úgy reagált, hogy láthatóan egy olyan ember telefonját fotózták le, aki álnéven menti el a kontaktjait.

„A 444-nek hosszan és részletesen nyilatkoztam James Bondról, az interjú azonban 6 hónapja nem jelent meg, sem a választások előtt, sem azóta, sőt, a kérdést Rogán Antalnak sem tették fel, pedig a választások után, még júniusban nagyinterjúra mentek hozzá a Karmelitába.”

„Vajon a 444 kivel hangolta össze és egyeztette az akciója időzítését? Ilyenkor vajon hogy számol el a 444 a saját előfizetői, olvasói és rajongói felé? Ha szerintük tényleg ez az év nagy sztorija, akkor miért titkolták fél éven keresztül? Mire és kinek az engedélyére vártak?”

– tette fel a kérdéseket Vitézy Dávid. A Csárdi-sztori „alapvető sajtóetikai normákat nélkülöző módon” való tálalása kapcsán Vitézy már leírta: „a 444 nem sajtóként, hanem politikai szereplőként viselkedik”.

Vitézy Dávid a miniszterrel való ismertségéről is írt:

„Rogán Antallal természetesen ismerjük egymást, ezt sose tagadtam. Amikor tíz éve a BKK-t vezettem, ő Fővárosi Közgyűlés tagja és Belváros-Lipótváros polgármestere volt – máig büszke vagyok rá, hogy a Ferenciek terén nem ömlik át a fél ország átmenő forgalma a kis utcákban az akkori együttműködésünk nyomán.”

Arra, amit a 444 művel, az egyik cikkük címe a legjobb leírás: „Ez nem újságírás, ez politikai nehézfegyverzet”.