Schmidt Ádám a helyi közösségi épület átadó ünnepségén elmondta: hajnalban érkezett haza Hollandiából, ahol az ottani ifjúságért, megelőzésért és sportért felelős államtitkárral való egyeztetés egyik legfontosabb és legkiemeltebb témája az volt, hogy miként tudnak annak érdekében tenni, hogy a fiatalokat – de a középkorúakat, fiatal felnőtteket is – a virtuális térből a valódi közösségek világába szólítsák.

Hirdetés

Ebben lehet nagy segítség például a jászjákóhalmi közösségi épület, ahol különböző sporttevékenységeket is lehet majd végezni – tette hozzá.

Mint mondta: bízik abban, hogy az épület hozzájárul a valódi, „hús-vér” közösségek kialakulásához. A sport által pedig a fiatalok erényeket tanulhatnak: például hogyan kell méltósággal viselni a győzelmet, és hogyan kell fölállni vereség után, Ez segíteni fogja őket, hogy sikeresen felülemelkedjenek az akadályokon az életben is – közölte.

Pócs János, a térség fideszes országgyűlési képviselője elmondta: a település központjában, a templommal szemben, kormánytámogatással újult meg a régi épület. Hozzátette: a Jászság településein az elmúlt évben bölcsőde, óvoda, iskola, orvosi rendelő és még számos régi épület újult meg a közösségek, a gyermekek számára. Beszédében üdvözölte, hogy a kormány döntése értelmében a vidéki települések fókuszba kerülnek.

Terjéki Tünde, Jászjákóhalma polgármestere (független) megköszönte kormányának, hogy a pénzügyi forrást biztosította település számára a beruházáshoz. Jászjákóhalma önkormányzata a Terület-és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázatán 180 millió forint támogatásban részesült a projekt megvalósításához – számolt be.

Arról beszélt, hogy az 1900-ban épült romos ingatlant az eredeti állapotának megfelelően építtették újjá és egy korszerű, a mai kor elvárásainak megfelelő új épület létesült. Korábban tornaórákat tartottak itt a gyermekeknek, most pedig kisebb sportolási tevékenységeknek – asztaltenisz, jóga stb. – és civil szervezetek számára ad helyet. Az udvarban több kiülő mellett nyársaló és egy kemence is létesült. Épült több parkoló, köztük mozgáskorlátozott is – sorolta a beruházás részleteit.

A polgármester beszédében megemlékezett az eredeti épület megálmodójáról, Ficzek Károly esperesről.

Terjéki Tünde felsorolta továbbá a településen megvalósult beruházásokat: tavaly átadtak egy új, huszonnégy férőhelyes bölcsődét, pár éve az óvoda mindkét tagintézménye megújult. Továbbá energetikailag korszerűsödött az idősek otthona, az „öreg iskola” 2016-ban szintén megújult – tájékoztatott.

Korábban írtuk