Hirdetés

A KDNP az előtt a Váci utcai ház előtt rendezte a megemlékezést, ahonnan 1947. február 25-én a szovjet hatóságok elhurcolták Kovács Bélát, a kisgazdapárt főtitkárát. Ezzel kapcsolatban a politikus felidézte: a szovjetek ezzel a második világháború utáni magyar demokrácia születését akadályozták meg, ezt követően épült ki a Rákosi-diktatúra, amelynek uralma alatt egymillió magyar ember ellen indult ügyészségi eljárás.

„Tökéletes államforma ugyan nincs, ám eddig a többpárti demokráciánál jobbat még nem találtak ki. Ezen keretek között a KDNP azért dolgozik, hogy fölmutasson egy, a társadalmat átmozgató, jó célokat megfogalmazó politikai eszmerendszert, a keresztényszociális mozgalmakból kinőtt kereszténydemokráciát, amely bizonyított a második világháború után”

– mondta.

Az biztos, hogy a történelem igazolja a kereszténydemokráciát, ugyanis a hit nélküli társadalmaknak, az Istent tagadó államoknak nincs jövője. A hittel megerősített társadalmak viszont képesek felvenni a küzdelmet minden veszéllyel és kihívással szemben. A kereszténydemokratáknak az emlékezés is erőt ad, hiszen pontosan tudják, milyen áldozatokat hoztak elődeink azért, hogy ma demokráciában élhessünk – mondta Simicskó István.

A megemlékezés végén Simcskó István és Latorcai Csaba, a KDNP ügyvezető alelnöke, valamint az ünnepség résztvevői megkoszorúzták Kovács Béla emléktábláját.

Korábban írtuk