Számos település csatlakozott a Föld órája kezdeményezéshez
Több mint 30 magyarországi település csatlakozott a Föld órájához, melynek keretében szombaton este egy órára lekapcsolták a díszkivilágításokat.Több mint 30 magyarországi település csatlakozott a Föld órájához, melynek keretében szombaton este egy órára lekapcsolták a díszkivilágításokat – hangzott el az M1 aktuális csatorna vasárnapi Híradójában.
Fotó: MTI/Mónus Márton
A fővárosban lekapcsolták többek között a Parlament díszkivilágítását, sötétségbe borult a diósgyőri vár, a siófoki főtér és a víztorony is. Külföldön egyebek mellett a berlini Brandenburgi kapu, az athéni Akropolisz és a párizsi Eiffel torony világítását kapcsolták le, míg Európán kívül több indiai városban és Hongkongban is lekapcsolták a fényeket.
A világméretű kezdeményezés az energiatakarékosság és a környezetvédelem fontosságára hívja fel az emberek és az országok vezetőinek figyelmét.
Antal Alexa, a WWF (Természetvédelmi Világalap) Magyarország kommunikációs vezetője az M1-nek azt mondta: úgy élünk, mintha 1,7 Föld állna rendelkezésünkre. A magyarok csaknem 2 földnyit „fogyasztanak”. Kiemelte: „mindannyiunk közös felelőssége, hogy fenntartható életmóddal kevesebb terhet rójunk a Földre”.
Purebl György pszichiáter arról beszélt, a környezettudatos életmód az egészségre is jó hatással van.
A WWF Magyarország az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a lekapcsolás csak egy szimbólum: a Föld órája valódi üzenete az, hogy mindannyiunk felelőssége és érdeke, hogy elinduljunk a fenntarthatóság útján.
Idén is rengeteg ország vett részt az akcióban, hogy a helyi problémák megoldására buzdítsanak mindenkit. Az elmúlt évtizedben a Föld órája mozgalom milliókat inspirált arra, hogy csatlakozzanak a természetvédelmi és éghajlatváltozással kapcsolatos kezdeményezésekhez – tették hozzá.