Gyopáros Alpár, aki a térség fideszes országgyűlési képviselője is, hozzátette: ebből az összegből az egyesületek bővíthették, felújíthatták vagy kialakíthatták szertárjaikat. Gépjárművet vásárolhattak, cserélhettek le, eszközparkot fejleszthettek és rendezvények költségeit számolhatták el.

Hirdetés

Kiemelte: amíg lesz Magyar falu program, addig lesz Falusi Civil Alap, és amíg lesz Falusi Civil Alap, addig az önkéntes tűzoltó-egyesületek pályázati igényei ugyanolyan prioritást fognak élvezni, mint az elmúlt években.

Gyopáros Alpár elmondta, hogy az önkéntes tűzoltók a főállásuk mellett, a szabadidejüket feláldozva dolgoznak, sok esetben pénzt is áldoznak arra, hogy megvásárolják felszereléseiket vagy versenyekre utazzanak.

A kormánybiztos átadta az egyesületnek a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Önkormányzat díszoklevelét, amelyet a 150. évforduló alkalmából adományoztak a szervezetnek.

Korábban írtuk

Tét Város Tűzoltó Egyesülete 1874. május 14-én alakult meg 24 emberrel Téti Önkéntes Tűzoltó Egylet néven. Napjainkban tűzoltási és műszaki mentési feladatokat látnak el önálló beavatkozóként Tét mellett Mórichidán, Gyarmaton, Szerecsenyben, Gyömörén, Árpáson, Csikvándon, Rábaszentmiklóson és Győrszemerében. E kilenc településen több mint hétezren élnek. A szervezetnek jelenleg 63 tagja van.