Történelmünket tisztítja a Magyarságkutató Intézet
24 konferencia, 506 előadás, 49 könyv, 14 kiállítás, 1219 közlés a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ által működtetett Magyar Tudományos Művek Tárában, nemzetközi tudományos együttműködések sokasága, 12 és fél milliós nézettség a Facebookon, 46,3 ezer követő ugyanitt – számokban is impozáns a Magyarságkutató Intézet közel hároméves tevékenységének mérlege.A sok évtizedes bántó mulasztás orvoslására dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere kezdeményezésére létrehozott, 2019 januárja óta működő tudományos intézmény munkássága egyértelműen hiánypótló és korszakos – ezt az is bizonyítja, hogy számos gyűlölködő, cinikus, lefitymáló támadás érte a magyar eredetkutatást évtizedek óta következetesen, tüntetőleg undorral elutasító körökből.
A kutya ugat, a karaván halad. A Magyarságkutató Intézet tudósai által elvégzett munka értékét az is bizonyítja, hogy vonatkozó publikációikat, rendre a legjelesebb nemzetközi szaklapok közlik, többek között a Genes; tudományos együttműködéseik pedig széleskörűek Mongóliától Grúziáig, az Egyesült Államoktól Oroszországig.
A Magyarságkutató Intézet tudományos eredményei alapjaiban rengették meg a mintegy 150 éve kizárólagos dogmává emelt finnugrista őstörténeti ideológiát. Egy Kásler Miklós professzor – akkor még az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója – által vezetett kutatás már 2017-ben azonosította az Árpád-ház férfiágon öröklődő génjét III. Béla földi maradványaiból, a dinasztia uralkodóinak és származásának további kutatásait időközben átvette az intézet Archeogenetikai Kutatóközpontja, és 2020-ban időben visszafejtve bebizonyították, hogy a Turul-nemzetség etnogenezise mintegy 4500 évvel ezelőttre, a mai Afganisztán területén létezett Baktria területére vezethető vissza.
E kutatásokhoz kapcsolódik, hogy a Magyarságkutató Intézet birtokában van a legrészletesebb, legnagyobb számú Árpád-házi genetikai minta, és itt dolgoznak Magyarország legfelkészültebb archeogenetikai kutatói, akik teljes genomszekvenálással, a legmodernebb genetikai és molekuláris technikákkal dolgoznak.
A Magyarságkutató Intézet Régészeti Kutatóközpontjának feltárásai azt is bebizonyították, hogy az ázsiai és az európai hunok vitathatatlanul egy népet alkottak, és mindannyian a szkíta kultúrkörhöz tartoztak. Fehér Bence, az intézet Klasszika-Filológiai Kutatóközpontjának igazgatója pedig a magyar nyelv valódi eredetéhez került közelebb, amikor a VIII. századi, vagyis avarkori jánoshidai csont tűtartóra rótt szöveget magyarul fejtette meg, bizonyítva ezzel, hogy a legrégebbi írott magyar nyelvemlék 1300 éves, valamint azt, hogy az avarok legalább egy része magyarul beszélt.
A Magyarságkutató Intézet idei egyik legszenzációsabb eredménye a Hunyadi-ház eredetének feltárása. A kutatás során mintát vettek a horvátországi Lepoglava pálos kolostorában eltemetett Corvin János és fia, Corvin Kristóf földi maradványaiból, a minták vizsgálata nyomán elkészült publikáció jelenleg közlésre vár egy nemzetközi tudományos folyóiratban.