A közlemény szerint az új helyettes államtitkár jogász végzettséggel rendelkezik, és az elmúlt években jelentős tapasztalatot szerzett a szakképzés területén; 2023 januárjától a Szakképzési Szabályozási és Intézményirányítási Főosztály vezetőjeként tevékenykedett, ahol kiemelkedő szerepet vállalt a szakképzés fejlesztésében.

Hirdetés

Pálmai Gergely feladata helyettes államtitkárként tovább erősíteni a magyar szakképzés sikereit – írták.

Mint közölték, mára Magyarország szakképzési nagyhatalom lett, köszönhetően a 2020-ban elindult fejlesztésnek, amely tovább folytatódik.

A 21. századi szakképző intézményfejlesztési program keretében 2024-ben is jelentős fejlesztések indultak el: országszerte 18 szakképzési centrum 31 intézményének 34 helyszínén valósulnak meg beruházások, csaknem 96 milliárd forint értékben – írták.

Korábban írtuk

A közlemény szerint 2024-ben is többen választották a szakképzést az általános iskola 8. osztályának elvégzését követően és így mintegy 325 ezer tanuló kezdte meg a tanévet a szakképzésben.

A szakképzés során a fiatalok jelentős ösztöndíjban, majd később munkabérben is részesülnek, illetve munkakezdésüket követően immár a munkáshitel is rendelkezésükre áll.

2025-ben tovább folytatódik az oktatók bérének emelése is, januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a szakképzésben dolgozó oktatók bére, így a legalacsonyabb oktatói bér is eléri a havi 705 ezer forint mértéket, azaz a 2020. évi bérek 2,5 szeresére emelkednek – közölték.

A szakképzésért felelős helyettes államtitkári pozíció Pölöskei Gáborné 2024. október 31-ei nyugdíjba vonulásával üresedett meg – áll a közleményben.