Új oktatási program indul a holokauszt bemutatására
Új oktatási programot indít a holokauszt bemutatására az Élet Menete Alapítvány – jelentette be Gordon Gábor, az alapítvány kuratóriumi elnöke kedden Budapesten.A kezdeményezést bemutató sajtótájékoztatón Gordon Gábor elmondta, hogy az Európai Unió támogatásával megvalósult Experience History projekt keretében egy utazókiállítást hoztak létre, amellyel a következő másfél évben számos várost felkeresnek.
Az alapítvány „legújabb és eddigi legkülönlegesebb” szemléltető oktatási anyaga az Auschwitz-Birkenau koncentrációs táborok óriás makettjeinek segítségével mutatja be a holokausztot és annak szélesebb kontextusát, illetve a helyi zsidó közösséghez köthető eseményeket – magyarázta Gordon Gábor.
„A projekt elsődleges célja, hogy a Z-generáció a túlélők, az áldozatok és az elkövetők történeteinek felidézésével, informális oktatás keretében szerezhessen információkat a vészkorszakról” – fogalmazott a kuratóriumi elnök, hozzátéve: az Élet Menete Alapítvány 2004 óta mutatja be különböző oktatási projekteken keresztül a holokauszt borzalmait. Közölte: az oktatási anyagot elsőként Karcagon mutatják be szeptember 18-án, majd ezt követően még ebben az évben ellátogatnak Nyíregyházára, Mátészalkára és Kassára is.
A kiállítás 2025-ös állomásai Székesfehérvár, Érsekújvár, Komárom, Szeged, Szolnok, Debrecen, Kolozsvár, Szatmárnémeti, Nagyvárad, Balassagyarmat, Eger és Miskolc lesznek. 2026-ban pedig Szombathelyen, Sopronban, Pécsett, s végül Bécsben mutatják be a programot – mondta.