Újabb részletek derültek ki a Magyar Péterhez köthető piramisjátékról
Magyar Péter egy nap múltán sem válaszolt semmit a Telex és a 24.hu kérdéseire az őt, új családját, élettársa anyját és a Tisza pártot érintő piramisjáték-botránnyal kapcsolatosan – írja a Metropol.Egyetlen szóval sem válaszolt Magyar Péter, amikor a Telex ezt kérdezte tőle:
- „Milyen módon segíti Önt S. Mária, volt-e tudomása S. Mária fegyházbüntetéséről, van-e köze S. Máriának a Tisza Párt pénzügyeihez?”
Nem válaszolt a 24.hu hasonló kérdéseire sem:
- „Milyen kapcsolatban van S. Mária a Tisza Párttal, a Talpra Magyarok Közösségével, illetve személyesen önnel?”
- „Tudta-e ön a Metropol-cikk megjelenése előtt, hogy S. Máriát gazdasági bűncselekményért jogerősen elítélték?”
- „Lát-e ebben problémát abban az esetben, ha hivatalosan vagy formálisan, esetleg baráti szívességből segíti az ön munkáját?”
Időközben újabb részleteket derített ki a Metropol S. Máriáról, aki Magyar Péter kabinetfőnöke és pénzügyeinek személyes irányítója.
Magyar Péter gazdasági vezetője 4 évet ült fegyházban, miután egy piramisjátékot üzemeltető banda tagjaként 1200 embert lopott meg, összesen 8 milliárd forinttal.
Volt olyan, aki öngyilkos lett
Volt olyan áldozat, akinek még több pénz befizetését javasolta, mondván, „úgy biztos nem veszíthet semmit”.
Vallomásában az egyik áldozat azt mondta, hogy S. Mária hónapokon át zaklatta, újabb és újabb ajánlatokkal „bombázta”, egyre nagyobb és nagyobb hozamokat ígérve. Egy károsultra vetítve egyébként S. Mária okozta a legnagyobb kárt, miután egyetlen embertől 108 milliót csalt ki. A Metropol értesülései szerint volt olyan áldozat, aki öngyilkos lett, miután rádöbbent, hogy aljas módon kirabolták.
A jogerős bírósági ítélet kimondta, hogy S. Mária hamis banki igazolásokkal tévesztette meg az áldozatait, nem egyszer teljesen jogtalan módon az osztrák Oberbank nevét, logóját felhasználva. A fiktív dokumentumokban az is szerepelt, hogy egy neves bankban több százezer euró készpénz áll fedezetként rendelkezésére. S. Mária ezzel győzte meg a leendő befektetőket, hogy a pénzüknek van fedezete, aggodalomra semmi ok. Ha pedig a bankigazolások nem bizonyultak elégnek, S. Mária azzal érvelt, hogy a befektetéseknek ingatlanfedezete is van. Természetesen ebből sem volt semmi sem igaz.
S. Mária korábbi főnökét, a csaló banda vezetőjét egyébként 11 év szabadságvesztésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte a bíróság, jelenleg is fegyházbüntetetését tölti.
S. Mária a rendőrségi kihallgatásán azzal mentegette magát, hogy a pénzügyi tudása erősen hiányos, ő nem igazán ért az ilyesfajta ügyletekhez. „Nem is tudom pontosan, hogy mi a kölcsön és a befektetés közötti különbség” – vallotta, miközben a legnagyobb összeget, 108 millió forintot ő maga csalta ki egy károsultból.
A Metropol cikkét ITT olvashatják.