Fotó: LMP-Magyarország Zöld Pártja Facebook-oldala (képernyőfotó), archív
Hirdetés

Az ellenzéki politikus hozzátette: azt is várják a kormánytól, hogy legalább piaci alapon engedélyezze a szélenergia-beruházásokat.

Kendernay János arról beszélt, hogy a szélenergia megfizethető, környezetbarát és megfelelő mértékben rendelkezésre áll, ezért érthetetlen, hogy a kormány – a szakmai tiltakozás ellenére – miért tartja fenn a szélerőművek telepítésére vonatkozó korlátozást.

„Ha engednénk a szélenergia térnyerését, hamar bebizonyosodna, hogy nincs szükség Paks II.-re” – hangoztatta. Mint kifejtette, a szél – a „szerethető energiaforrás” – hasznosítása a fejlett és fejlődő országokban is egyre jobban terjed.

Korábban írtuk

Ezzel szemben Magyarországon 2010 óta teljesen leállt a szélenergia-fejlesztés, a kormány továbbra sem fogja engedélyezni a szélerőművek telepítését – mondta.

Úgy folytatta: Orbán Viktor miniszterelnök állításával szemben, miszerint „hazánknak nincs pénze szélenergiára”, a szélturbinák jelentik az egyik legolcsóbb energiatermelési módot.

Kendernay János egyúttal azt is vitatta, hogy Magyarország földrajzi adottságai ne lennének megfelelőek a szélenergia hasznosítására.

Akár 10 ezer megawatt beépített kapacitású szélturbina is telepíthető lenne az országban – jegyezte meg. „A szélenergiának kiemelte szerepe kell, hogy legyen a magyarországi zöldfordulat során” – jelentette ki Kendernay János, arra is kitérve, hogy annak a környezetre gyakorolt negatív hatása az atomenergiához és fosszilis energiahordozók hasznosításához képest elenyésző.