Hirdetés

A romos Hungexpo-irodaházak helyén, a Liget Budapest projekt keretében épülő Magyar Zene Háza hatalmas üvegfala 94 darab, Németországban egyedileg gyártott, osztatlan és hőszigetelt panelből áll majd; ezeket a monumentális üvegelemeket speciális üvegbordák támasztják meg – közölte az épület csütörtöki sajtóbejárásán a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa.

Baán László hangsúlyozta, hogy a világhírű japán építész, Fudzsimoto Szu által tervezett légies épület kiválóan illeszkedik a parkba, szinte teljesen elrejtik a környező platánok, a beruházás ráadásul 7000 négyzetméternyi, évtizedekig elzárt zöldfelületet is visszaad a közönségnek a Városligetből.

Nemcsak az épület kinézete, hanem tartalma és funkciói is egész Európában egyedülállóak lesznek, amint a közönség a 2021 decemberében várható nyitás után megtapasztalhatja majd – jegyezte meg Baán László.

Batta András, a Magyar Zene Háza szakmai munkacsoportjának vezetője a leendő funkciókról szólva emlékeztetett arra, hogy Magyarországon jelenleg sehol nem mutatja be átfogó tárlat a magyar zenetörténetet. A Zene Háza kiállítása azonban ennél is többet kínál majd: a látogató átélheti a zene szerepét az emberiség életében – fűzte hozzá.

Természetesen nem hiányoznak a rendezvényterek sem: a földszinten egy koncertterem és egy előadóterem, valamint szabadtéri színpad épül, az emeleten pedig zenepedagógiai termek és digitális könyvtár helyezkedik majd el.

Korábban írtuk

Batta András beszámolója szerint kiemelt figyelem jut a gyerekekre, akiket számos kifejezetten nekik szóló tartalom, játékos elem vár majd. A Hangszerlaborban például lesz hanggolyópálya, ritmushajtány és robotzenekar is – sorolta.

Gyorgyevics Benedek, a beruházó Városliget Zrt. vezérigazgatója hozzátette: a parkba illeszkedő épület és az építkezés egyaránt elnyerte a BREEAM környezettudatossági minősítést, ráadásul a ház működése is környezetbarát lesz. A szomszédos Nagyrét alá 120 talajszondát helyeztek el 100 méter mélyen, amelyek a ház környezettudatos, megújuló, geotermikus energiával történő ellátását szolgálják, az épület távhűtését pedig a szomszédos Műjégpálya gépparkja biztosítja majd.

Már zajlik a Nagyrét újrafüvesítése is, így ezt a területet nyár elejére visszakapják a parkhasználók – közölte.

Sokan kételkedtek abban, hogy megvalósíthatók-e Magyarországon a világ egyik leginnovatívabb építészeként számon tartott Fudzsimoto Szu tervei, most azonban már kezd kirajzolódni, hogy az épület valóban olyan légies lesz, mint a látványterveken – emelte ki Gyorgyevics Benedek.

Baán László az MTI-nek elmondta, néhány hónapon belül a szintén a Liget Budapest projekt keretében épülő Néprajzi Múzeum épülete is szerkezetkész lesz, a szomszédos mélygarázst pedig szeptemberben tervezik átadni.