Vitályos Eszter kormányszóvivő a fórumot megelőző sajtótájékoztatón azt hangoztatta: olyan időszakban élünk, amikor egymást követik a válságok, s „rengeteg olyan dolog van, ami Magyarországon kívül álló, de mi is az elszenvedői vagyunk”.

Hirdetés

Példaként az Európai Unió csökkenő versenyképességét említette, amin Magyarország változtatni akar.

Annak érdekében, hogy 2025-től 3 és 6 százalék közötti gazdasági növekedést érhessen el az ország, teljesen új alapokra kell helyezni a gazdaságot – jelentette ki, majd utalt az ezt szolgáló, 21 pontból álló új gazdaságpolitikai akciótervre.

Kiemelte: növelni akarják a jövedelmek vásárlóerejét, megfelelő lakhatást biztosítanának az embereknek, és fokoznák a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességét, ami a következő időszak gazdasági növekedésének alapját jelenti.

Korábban írtuk

Egyebek mellett ezekben a kérdésekben is szeretnének egyetértési pontokat kialakítani az emberekkel a nemzeti konzultáció keretében – jelezte Vitályos Eszter, aki mindenkit arra biztatott, hogy vegyen részt ebben, töltse ki és küldje vissza a konzultációs kérdőívet.

Tasó László, a térség fideszes országgyűlési képviselője a gazdasági kérdések közül a kis- és középvállalkozások helyzetét emelte ki, amelyek a keleti országrészben tőkehiánnyal küzdenek. Reményét fejezte ki, hogy ebben változást hoz a tervezett Demján Sándor-program, de komoly lehetőséget biztosít majd a fiataloknak a munkáshitel is.

A célok elérése érdekében összefogást sürgetett, megjegyezve, a nemzeti konzultációban való részvétel komoly felhatalmazást ad az ország vezetőinek arra, hogy képviseljék a magyar érdekeket.