Zsigó Róbert: Isten éltesse a hölgyeket!
Isten éltesse a hölgyeket, köszönjük mindazt, amit a családjukért és Magyarországért tesznek! – hangoztatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára közösségi oldalán szombaton, a nemzetközi nőnap alkalmából.Zsigó Róbert a kormány nevében átadva jókívánságait úgy fogalmazott: azt szeretnék, hogy a hölgyek életük minden területén még több segítséget kapjanak a tanuláshoz, a munkavállaláshoz, a gyermekvállaláshoz, a gyermekneveléshez, az otthonteremtéshez, vagy akár a nyugdíjas éveikhez.
Felidézte: a kormány döntésének megfelelően folytatják a családi adócsökkentéseket, egy éven belül két lépésben megduplázzák a családi adókedvezményt.
„Júliustól SZJA-mentessé tesszük a CSED-et és a GYED-et, a négygyermekes és a 30 év alatti anyák SZJA-mentessége után, októbertől bevezetjük a háromgyermekes anyák, majd 2026-tól a kétgyermekes anyukák jövedelemadó-mentességét is, elsőként a 40 alattiakét”
– mondta.
Hozzáfűzte: különböző adócsökkentésekkel, diákhitel-kedvezménnyel támogatják a fiatal nőket a nyelvtanulásban, a jogosítványszerzésben, a szakmatanulásban, az egyetemi tanulmányaikban is. Zsigó Róbert jelezte: továbbra is biztosítják, sőt az idén tovább szélesítik az otthonteremtési programot, mert tudják, hogy a nők számára mennyire fontos az otthon és a biztonság.
„Boldog nőnapot kívánok, Magyarország kormánya nevében!”
– mondta politikus videójának végén.
