Fotó: Történelemtanárok Egylete (képernyőkép)
Hirdetés

A térkép atyja a BME Szociológia és Kommunikáció Tanszékének docense, Szakadát István. A Történelemtanárok Egylete azt írta, az adatbázis „nagyszerű lehetőség a címerek tanításakor, a helytörténetnél és a jelenismeretnél is”.

A térkép alapnézetben meglehetősen zsúfolt, jól mutatja, hogy az ország nagy részén egymást érik a települések, szinte minden talpalatnyi földet beborítanak a címerek. Kivételt a ritkábban lakott Alföld képez. A térkép fokozatosan nagyítva válik átláthatóvá. A fővároson belül mind a 23 kerület címere megtekinthető.

Budapest kerületeinek címerei
Fotó: Történelemtanárok Egylete (képernyőkép)

Szakadát István a közösségi oldalán azt írta, már csak 36 település címere hiányzik. (Ezek áthúzott, szürke csíkos pajzsként jelennek meg.) Ezeket az adatbázis azért nem tartalmazza, mert ez az elenyésző számú település vélhetően nem is rendelkezik címerrel.

A címerek önmagukban is böngészhetők
Fotó: Történelemtanárok Egylete (képernyőkép)

A térkép, amelyet alig egy hét alatt már 70 ezren megnéztek, itt található.