A fesztivál négy napon át, augusztus 28-tól 31-ig tart az újszegedi Partfürdő területén. Tíz zenei színpadon, több mint 200 előadó lép fel, valamint a fesztivál Civil Falujában csaknem 40 civil szervezet mutatja be tevékenységét különböző aktivitásokkal, beszélgetésekkel és egyéb programokkal – közölte Kolonics Erika, a fesztivál igazgatója az MTI-vel.

Hirdetés

Az igazgató elmondta, az előzetes jegyvásárlások alapján a látogatók száma megközelíti a tavalyi rekordrészvételt, szombatra pedig teltházat várnak. A nemzetközi sztárok mellett a magyar könnyűzenei előadók színe-java is fellép: mások mellett 30Y, Dzsúdló, a Follow The Flow, a Margaret Island, Rúzsa Magdi, Ganxsta Zolee és a Kartel, a Halott Pénz, a Honeybeast, Manuel, a Punnany Massif, a Valmar, Krúbi, Majka, a Wellhello, a Pogány induló, Azahriah, az AWS, a Bagossy Brothers Company, a Beton.Hofi, ByeAlex és a Slepp, a Magna Cum Laude, és Rácz Gergő is.

Az idei fesztiválon újdonságnak számít, hogy létrehoztak egy SZIN EXTRA klubtagságot, amelyre a legnagyobb fesztiválrajongók tudnak regisztrálni, és ezzel a tagsággal első kézből kaphatják meg a fesztivállal kapcsolatos újításokat, exkluzív információkat – ismertette Kolonics Erika.

Korábban írtuk

A fesztivál sajtóbejárásán kiosztott közleményben felhívták a figyelmet arra, hogy a SZIN idén elindított egy „Légy jelen!” kezdeményezést is, aminek az a mondanivalója, hogy a mobiltelefonok mellőzésével minőségibb, teljesebb koncertélménnyel lesznek gazdagabbak a látogatók. Mint írták, a mobilhasználat elhagyása erősíti a közönség közötti interakciót.

A Szegedi Ifjúsági Napok a legnagyobb múltú hazai fesztivál, története 56 évvel ezelőtt 1968-ban indult, és három korszakra osztható. Az első a Kommunista Ifjúsági Szövetség, az MSZMP ifjúsági szervezete alatt működött 1989-ig. A rendszerváltás azonban elsodorta a KISZ-t, vele együtt az ifjúsági rendezvényeket is. A második korszakában a SZIN-t Szurdi Zsolt, a szegedi Rock Klub egykori vezetője karolta fel, és próbálta életben tartani különböző helyszíneken, mintegy tíz évig, de támogatás hiányában a szervezők a végén már képtelenek voltak megrendezni az eseményt. Harmadik szakasza 2002-ben kezdődött, amikor a városvezetés felélesztette a fesztivált, amely helyszíne a Partfürdő lett. A hazai zenekarok már számoltak a szegedi bulival, majd lassan felfedezték azt a nemzetközi fellépők is.