Hirdetés

A hétfőre virradóra közzétett felmérés szerint a válaszadók 68 százaléka fejezte ki kételyeit, hogy a szervezők képesek lesznek gátat szabni a vírus terjedésének. A megkérdezettek háromnegyede értett egyet azzal a döntéssel, hogy a játékokat szurkolók nélkül tartsák meg.

Mindemellett a válaszadók 55 százaléka ellenezte, hogy a tavalyról elhalasztott olimpiát megtartsák és csak 33 százalékuk támogatta a játékok lebonyolítását.

A telefonos közvélemény-kutatás során 1444 embert kérdeztek meg.

A tokiói olimpia egyik szponzora, a Toyota autógyártó közölte hétfőn, hogy Akio Toyoda vezérigazgató és más vállalati vezetők nem vesznek részt az olimpia nyitóünnepségén és a Toyota nem fogja reklámozni magát a játékokat közvetítő tévéadásokban.

Korábban írtuk

„Igaz, hogy a Toyota nem vesz részt a megnyitón és a döntést különböző tényezőket figyelembe véve hoztuk meg, beleértve a nézők hiányát is” – erősítette meg a vállalat egyik szóvivője az erről szóló sajtóhíreket.

Mintegy hatvan japán vállalat több mint hárommilliárd dollárt költött a szponzori jogok megvásárlására, most pedig azzal a dilemmával néz szembe, hogy kösse-e a márkáját egy olyan eseményhez, amely eddig nem kapott erős támogatást a közvéleménytől.

A japán fővárosban felfelé ível a járványgörbe, ami miatt a kormány nemrég szükségállapotot hirdetett Tokióban és a környező prefektúrákban. Ezzel párhuzamosan egyre nagyobb az aggodalom a külföldi sportolók, tisztségviselők és újságírók ezreit vonzó olimpia megtartását illetően.

Vasárnap két újabb pozitív koronavírustesztet jelentettek a sportolók között a tokiói olimpiai faluban. A szervezők összegzése szerint ezzel eddig az olimpián közreműködő vagy részt vevő személyek közül 10-nek lett pozitív a tesztje.