Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A bajnoki címvédő FTC az első félidő hajrájában kezezés miatt, a VAR segítségével megítélt 11-esből szerzett vezetést, a második játékrész elején azonban rögtön emberhátrányba került, mert Abena lerántotta a kapu felé meginduló Dominguest.

A hajrához közeledve a Debrecen is büntetőhöz jutott, ugyancsak kezezés miatt, Bárány előbb hibázott – pontosabban Varga Ádám védett –, majd a kipattanót már berúgta. Dejan Stankovic, a Ferencváros vezetőedzője ugyancsak piros lapot kapott.

Nem változott az eredmény, hosszabbítás következett, melyben már kevés érdemi esemény történt.

A tizenegyeseknél egyik ferencvárosi játékos sem hibázott, ugyanakkor Kocsis Dominik lövését szintén kivédte Varga Ádám.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő:
Debrecen–Ferencváros 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-5
gól: Bárány (81.), illetve Pesic (45+1.)
kiállítva: Abena (Ferencváros, 46.

korábban:
Tiszakécskei LC (NB II)-Kisvárda Master Good 0-3 (0-0)
gól: Makowski (56., 58.), Ilievski (66.)
Mezőörs KSE (megyei I.)-Vasas FC (NB II) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel 4-5
gól: Végh (81.), illetve Berecz (57.)
HR-Rent Kozármisleny (NB II)-MTK Budapest 0-3 (0-2)
gól: Jurina (9., 35.), Antonov (48.)
Veszprémi SC (NB III)-Kecskeméti TE 0-2 (0-0)
gól: Zsótér (59.), Katona L. (90.)

kedden játszották:
DVTK-Zalaegerszeg 4-2 (3-0)
gól: Gera D. (8.), Pozeg Vancas (13.), Szabó L. (45+3.), Edomwonyi (76.), illetve Sajbán (54.), Croizet (83., 11-esből)