Argentína győzött, és bár hajszálon múlt, megvan a lengyel továbbjutás is
Az argentin labdarúgó-válogatott kétgólos győzelmet aratott szerdán a lengyel csapat felett a katari világbajnokságon, így első helyen jutott nyolcaddöntőbe a C csoportból, míg riválisa – Mexikóénál jobb gólkülönbségével – veresége ellenére másodikként ugyancsak a legjobb 16 közé lépett.A Copa America-győztes Argentína szombaton Ausztráliával, míg Lengyelország vasárnap a címvédő Franciaországgal találkozik a nyolcaddöntőben.
C csoport, 3. (utolsó) forduló:
Lengyelország-Argentína 0-2 (0-0)
Doha, 974 Stadion, 44 089 néző, v.: Danny Makkelie (holland)
gólszerzők: Mac Allister (46.), Álvarez (68.)
Lengyelország: Wojciech Szczesny – Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszynski (Artur Jedrzejczyk, 72.) – Krystian Bielik (Sebastian Szymanski, 62.), Grzegorz Krychowiak (Krzysztof Piatek, 83.) – Piotr Zielinski, Karol Swiderski (Michal Skoras, a szünetben), Przemyslaw Frankowski (Jakub Kaminski, a szünetben) – Robert Lewandowski
Argentína: Emiliano Martínez – Nahuel Molina, Cristian Romero, Nicolás Otamendi, Marcos Acuna (Nicolás Tagliafico, 59.) – Alexis Mac Allister (Thiago Almada, 83.), Rodrigo De Paul, Enzo Fernández (Germán Pezzella, 79.) – Ángel Di María (Leandro Paredes, 59.), Lionel Messi, Julian Álvarez (Lautaro Martínez, 79.)
46. perc: Molina futott el a jobb oldalon, visszapasszolt a 16-oson belül érkező Mac Allisterhez, aki ugyan nem lőtt igazán jól, de 12 méteres kísérlete nyomán a jobb alsó sarokba gurult a labda (0-1).
68. perc: Fernández vezette középen a labdát, majd odapasszolta az előtte álló Julián Álvarezhez, aki 12 méterről a bal felső sarokba lőtt (0-2).
A torna egyik legnagyobb favoritjának tartott argentin csapat az első perctől támadólag lépett fel, a lengyelek teljesen beszorultak a kapujuk elé, csak a védekezésre összpontosítottak, támadásépítésre nem maradt erejük. Az előző két meccsen is remekül védő Szczesnynek már a 10. percben nagyot kellett védenie Messi lövésénél, de ezt leszámítva azért inkább csak meddőnek bizonyult a dél-amerikai gárda fölénye. A szünet előtti negyedórában azonban fokozódott az előző két meccsen mutatottnál sokkal kreatívabban futballozó argentinok nyomása, ezáltal a lengyel kapusnak egyre több védenivalója volt. A Juventus hálóőre a legnagyobb bravúrját a 39. percben mutatta be, amikor hárította Messi – videobíró segítségével megítélt – büntetőjét is, így már a második 11-est védte ki ezen a vb-n. A lengyelek kizárólag a kapusuknak köszönhették, hogy nem dőlt el már az első 45 percben a találkozó, ugyanis a túloldalon Martineznek egyáltalán nem akadt dolga.
Az európai csapat kettős cserével próbált frissíteni a folytatásra, de ez nem jött össze, mivel a rivális az első akciójából gólt lőtt. A vezetés megszerzése után is nyomasztó fölényben játszott Argentína, de ekkor már Lengyelország is vállalkozott néhány támadásra, első helyzetét pedig az 50. percben hagyta ki, amikor Glik fejese centikkel kerülte el a kaput.
Ezt leszámítva viszont az argentinok továbbra is egykapuztak, ennek eredményeként a 68. percben Álvarez eldöntötte a három pont sorsát. A lengyelek hiába táncoltak a kiesés szélén, nem tudtak újítani, szerencséjükre azonban sorra maradtak ki a rivális helyzetei, az elszalasztott lehetőségekben Messi járt az élen. A hosszabbításban még Tagliafico is ziccert hibázott, illetve Kiwior mentett a gólvonal előtt, ami végül lengyel továbbjutást ért. A lefújáskor úgy tűnt, Lengyelország kevesebb sárga lapjának köszönhetően jut tovább, de mivel a másik meccsen a hajrában Mexikó gólt kapott, így végül jobb gólkülönbségével lett nyolcaddöntős az európai csapat.
A mexikói válogatott 2-1-re legyőzte a szaúdi csapatot a katari labdarúgó-világbajnokság C csoportjának harmadik fordulójában szerdán, de ezzel az eredménnyel mindkét csapat búcsúzott.
A mexikóiakkal legutóbb 1978-ban fordult elő, hogy nem jutottak tovább a csoportból.
Szaúd-Arábia – Mexikó 1-2 (0-0)
Luszail, Luszaili Nemzeti Stadion, 84 985 néző, v.: Michael Oliver (angol)
gólszerző: al-Davszari (95.), illetve Martín (48.), Chávez (52.)
sárga lap: al-Sehri (28.), al-Hasszan (34.), Tambakti (52.), Madu (81.), al-Amri (91.), Bahebri(97.), illetve Álvarez (16.)
Szaúd-Arábia: Mohamed al-Ovajsz – Hasszan Tambakti, Ali al-Bulaihi (Rijad Sarahili, 37.), Abdudelah al-Amri – Szaud Abdulhamid, Ali al-Hasszan (Abdullah Madu, a szünetben), Mohamed Kanno, Szultan al-Ganam (Hattan Bahebri, 86.) – Firasz al-Buraikan, Szaleh al-Sehri (Abdulrahman Alobud, 62.), Szalem al-Davszari
Mexikó: Guillermo Ochoa – Jorge Sánchez (Kevin Álvarez, 86.), César Montes, Héctor Moreno, Jesús Gallardo – Orbelín Pineda (Carlos Rodríguez, 77.), Edson Álvarez (Rogelio Funes Mori, 86.), Luis Chávez – Hirving Lozano, Henry Martín (Raúl Jiménez, 77.), Alexis Vega (Uriel Antuna, a szünetben)
48. perc: Egy baloldali, lapos mexikói szögletet Montes tett tovább a tizenhatoson belül, a kapu elé berobbanó Martín pedig közelről a kapuba lőtt (0-1).
52. perc: Chávez a nagyjából 30 méterről, középről elvégzett szabadrúgását ballal a bal felső sarokba tekerte (0-2).
95. perc: Hattan és Bahebri kényszerítőzött a mexikói kapu előtt, utóbbi egyedül kilépett és hét méterről Ochoa mellett a kapuba gurított (1-2).
Három percet kellett várni az első nagy mexikói lehetőségre, és bár ezt követően is a győzelmi kényszerben lévő közép-amerikaiak játszottak gólra törőbben, igazán nagy helyzetet mezőnyfölényük ellenére sem sikerült kialakítaniuk. A hajrá előtt rövid időre magához ragadta a kezdeményezést a szaúdi válogatott, de az ázsiaiak jellemzően mélyen visszahúzva védekeztek és a kontrákban bíztak.
A fordulás után Mexikó négy perc alatt szerzett két góllal közel került a továbbjutáshoz, és továbbra is támadásban maradt: több ígéretes helyzetet kidolgozott, de ezeket vagy elpuskázta, vagy al-Ovajsz védett bravúrral. Az utolsó percekben Gerardo Martino együttese egy lesgólig is eljutott, azonban a szaúdiak a hosszabbításban szépítettek, és ezzel a mexikóiakat is elbúcsúztatták.