Fotó: MTI/Kocsis Zoltán
Hirdetés

Révész Máriusz közölte: az aktív turisztikai fejlesztésekre több mint 65 milliárd forintnyi uniós forrás válik elérhetővé, emellett az aktív életmód és a szabadidősport programjaira, valamint az infrastruktúra fejlesztésére is jelentősen nő a támogatás, összesen 6,5 milliárd forint áll rendelkezésre.

Az a fő cél, hogy megmozgassuk a magyarokat – mondta, hozzátéve: jelenleg „borzasztó egészségügyi állapotban” vagyunk, a várható élettartamra vagy a betegségben eltöltött időre vonatkozó statisztikai adatok szomorú képet festenek Magyarországról.

Révész Máriusz kiemelte: élménnyé, lehetőleg közösségi élménnyé kell formálni a mozgást ahhoz, hogy sikerüljön rávenni a gyerekeket, a felnőtteket és az időseket az aktív életmódra.

Mindenki tud tenni a saját egészségéért – hangsúlyozta, megjegyezve: mindehhez soha nem látott lehetőségek nyíltak.