Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Hirdetés

A magyar csapat összes érmét a Liu testvérek szerezték: Shaoang két arany- és két ezüstérmet, míg bátyja, Shaolin Sándor két aranyat és egy ezüstöt nyert.

A kontinensviadal legeredményesebb versenyzője a holland Suzanne Schulting volt, aki mind az öt számban aranyérmet ünnepelhetett.

ARANY EZÜST BRONZ
Hollandia 5 3 –
MAGYARORSZÁG 4 3 –
Oroszország 1 – 4
Olaszország – 4 3
Izrael – – 1
Lengyelország – – 1
Németország – – 1


A Liu fivérek uralták a férfi mezőnyt

Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor uralta a férfi versenyeket a debreceni Főnix Csarnokban rendezett rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon: a magyar testvérpár vasárnap újabb két alkalommal aratott kettős győzelmet, így valamennyi egyéni számban ők nyertek.

A zárónapon elsőként 1000 méteren „oktatta” a mezőnyt a két Liu, akik az elődöntőben és a fináléban is taktikusan, összedolgozva versenyeztek, a riválisoknak így szinte esélyük sem volt legyőzni őket. Ezen a távon – a szombati 500 méterhez hasonlóan – Liu Shaolin győzött öccse előtt. A harmadik magyar induló, az amerikai születésű Krueger Cole a negyeddöntőben búcsúzott.

A 3000 méteres szuperdöntőben Liu Shaolin úgy futott, hogy az első részhajrá megnyerésével bebiztosította második helyét, majd Liu Shaoanghoz hasonlóan lemaradt, hogy a pontversenyben ne előzze meg az öccsét, aki így összetettben először diadalmaskodott.

A 21 éves Liu Shaoang két arany- és két ezüstéremmel, míg 24 esztendős bátyja két arany- és egy ezüstéremmel zárta a kontinensviadalt. Előbbi így már négyszeres, utóbbi pedig hatszoros Európa-bajnok. A magyar csapat összességében négy arannyal és három ezüsttel az éremtáblázat második helyén zárt Hollandia mögött.

A nők 1000 méteres versenyében a kisdöntőig jutott két magyar, Jászapáti Petra és az ausztrál születésű Lockett Deanna. Előbbi összességében 9., utóbbi 10. lett, míg a negyeddöntőben kiesett Bácskai Sára Luca 11. helyen végzett.

Az Eb legeredményesebb versenyzője a holland Suzanne Schulting lett, aki a nőknél mind a négy egyéni számot megnyerte, majd zárásként a holland váltóval is diadalmaskodott, azaz százszázalékosan zárta a kontinensviadalt.

Magyar szempontból éppen a zárás, a váltók döntői nem sikerültek jól, mivel mindkét négyest kizárták szabálytalanság miatt, ráadásul a címvédő férfit úgy, hogy elsőként haladt át a célvonalon. A zsűri döntése nyomán az oroszoké lett az aranyérem, a két hazai staféta egyaránt negyedik helyen zárt.