Fotó: Fradi.hu

A hazai döntetlent követően csütörtökön hosszabbítás után 1-1-et játszott a Ferencváros a bosnyák Borac Banja Luka vendégeként, amelyet aztán tizenegyesekkel múlt felül a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének utolsó, negyedik fordulójában.

Az eseménytelen, helyzetek nélküli mérkőzés hosszabbításában a hazai csapat szerzett vezetést szögletből, majd Varga Barnabás büntetőből egyenlített. Az idegek csatájában végül a zöld-fehérek bizonyultak jobbnak, így a második számú európai kupasorozat főtábláján szerepelhetnek. Az FTC sorozatban hatodszor főtáblás, ebből negyedszer az Európa-ligában.

Az El sorsolását pénteken 13 órától tartják Monacóban.

UEFA Európa Liga, playoff, 2. mérkőzés
Borac Banja Luka–FTC 1-1 (0-0), tizenegyesekkel: 2-3
Banja Luka, Gradski Stadion
Gól: Grahovac (104.), illetve Varga B. (110.)
Borac Banja Luka: Manojlovic – Vukcevic (Kvrzic, 86.), Meijers, Carolina, Herera – Grahovac, Skorup (Pihler, 86.) – Kulasin (Hrelja, 75.), Savic, Sreckovic (Cavic, 64.) – Lukic (Vukovic, 95.). Vezetőedző: Mladen Zizoviv
Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Cissé (Gruber, 106.), Knoester, Ramírez (Civic, 75.) – Maiga (Zachariassen, a szünetben), Rommens – Abu Fani – Misidjan (Ben Romdhane, a szünetben), Traoré (Kady, 70.) – Pesics (Varga B., 85.). Vezetőedző: Pascal Jansen

Tizenegyesekkel búcsúzott a Puskás Akadémia

A Puskás Akadémia az idegenbeli 3-3 után odahaza 1-1-re végzett az előző két idényben döntős Fiorentinával, majd tizenegyespárbajban búcsúzott a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének utolsó, negyedik fordulójában.

A kiválóan helytálló felcsútiak a rendes játékidő utolsó percében Nagy Zsolt büntetőjével mentették hosszabbításra a párharcot, amiben hiába voltak kettős emberelőnyben, az olasz együttes végül tizenegyespárbajra mentette a találkozót.

Ebben magyar részről Szolnoki Roland kísérletét védte David de Gea, így a firenzeiek örülhettek a továbbjutásnak és a főtáblás szereplésnek.