Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Pap Bianka a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékok női 100 méteres gyorsúszás S10-es kategóriájának döntőjében a Paris La Défense Arénában 2024. szeptember 1-jén

Előzetesen a Tokióban 100 háton aranyérmes Pap Biankától lehetett a jobb eredményre számítani. A Vasas sportolója öt számot vállal ezen a viadalon, ezek közül a vasárnapi volt a második, előzőleg 50 méter gyorson 14. lett.

Ezúttal a zsúfolásig telt La Défense Arénában 100 gyorson indult az S10-es kategóriában, s egy kissé beragadt a rajtnál. A falhoz hatodikként ért, de ezúttal elmaradt a jó hajrá, s végül a nyolcadik helyen csapott a célba. A 24 éves sportoló – akinek egy gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen az egyik sípcsontja – rendkívül csalódottan értékelt a vegyes zónában.

„Jobbat vártam magamtól, mérges vagyok magamra. – mondta az MTI-nek a könnyeivel küszködve. – Nem tudom mi történt, nem megy… A legjobbammal, amit három éve Tokióban úsztam, most második lettem volna. Soha nem ment még ilyen rosszul a száz gyors, ennél mindig jobbat úsztam, ez nagy csalódás. Mentem a végül győztes francia lánnyal, és azt hittem, a végén én is meg tudok indulni, de ezúttal nem tudtam úgy, ahogy szoktam. Elsavasodtam, és úgy éreztem, csak egy helyben kapálódzok. Remélem, a többi számomban jobb teljesítményre leszek képes.”

Pap a folytatásban még 100 háton, 400 gyorson és 200 vegyesen ugrik medencébe.

Száraz Evelin a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékok női 100 méteres mellúszás SB6-os kategóriájának döntőjében a Paris La Défense Arénában 2024. szeptember 1-jén

Az esti úszó program során még egy magyarnak lehetett szorítani, Száraz Evelin számában, az SB6 100 méter mellen csak döntőt rendeztek. A 19 éves magyar versenyző – akinek központi idegrendszeri sérülése van és Pap klubtársa a Vasasban – 50 méternél hatodikként fordult, majd a táv második felében egy ellenfele még megelőzte, így a hetedik helyen zárt. A futam után nem nyilatkozott.