A viadal honlapja szerint a magyar női kettős több mint fél perccel előzte meg dél-afrikai riválisát a 26,2 kilométeres távon. Sinkó Panna és Csépe Panna nem fejezte be a versenyt.

Boros Adrián és Erdélyi Tamás kettőse szerezte meg a magyar küldöttség utolsó érmét a viadalon, míg a Noé Bálint, Kulifai Tamás páros nyolcadik helyen ért célba a férfi kajakketteseknél.

A férfi kenuketteseknél Fodor Nicholas és Soltész Péter hatodik lett, míg a Pluzsik Mihály, Milvich Benedek kettős tizedikként ért célba.

A Neretva folyón rendezett vb-n kajak egyesben – hosszú távon és rövid körön egyaránt – mindkét nemnél kvótaszerző regatta is volt a felnőttek között, Horvátországban lehetett ugyanis megszerezni az indulási jogokat a jövő évi világjátékokra, amelyeket a kínai Csengtuban rendeznek majd.

Az ifjúságiaknál a kajakos Ivancsó Tamás harmadik lett a 22,6 kilométeres versenyben.