Fotó: ShutterStock, illusztráció

A Texasban hatályos ún. House Bill 900 nevű törvény korlátozza az iskolai könyvtárak tartalmát és tiltja azokat a könyveket, amelyek szexuális tartalommal bírnak, leírják vagy ábrázolják a szexualitást. A törvény szerint a diákoknak szülői beleegyezést kell kérniük az ilyen tartalmú könyvek kölcsönzéséhez. Darryl Flusche, a Canyon Független Iskolakerület főfelügyelője a tavalyi év végén közölte, a kerület aggódott, hogy a Biblia egyes részei sérthetik a House Bill 900-at, ezért a Biblia teljes szövegét átvizsgálták az iskolai könyvtárakban, és úgy döntöttek, a köteteket még az új év előtt eltávolítják a polcokról.

„A Biblia, ahogyan azt a HB 900 tartalmazza, olyan szexuális viselkedés leírását tartalmazza, amely meghaladja a törvény által megengedett határokat”

– olvasható az indoklásban.

Hirdetés

A szülőknek küldött e-mailben az igazgató kiemelte, hogy a könyvtárban továbbra is elérhető marad az a 30 könyv, amely bibliai történeteket vagy bibliai részeket tartalmaz. Hozzátette, az iskolakerület szoros kapcsolatban áll a helyi egyházakkal, amelyek szívesen adományoznak Bibliát minden diáknak, aki igényt tart egy példányra.

A döntés felháborodást váltott ki a szülők körében, akik egy iskolaszéki ülésen abszurdnak nevezték azt, és azzal érveltek, hogy a Biblia nagy értéket képvisel a texasi iskolarendszerben.

Jared Patterson texasi republikánus képviselő, a HB-900 törvény megalkotója határozottan ellenezte a Biblia kitiltását az iskolai könyvtárakból. Szerinte a Biblia a történelem legfontosabb és legolvasottabb könyve, amelynek eltávolítása súlyos igazságtalanság a diákokkal szemben.

„Hadd fogalmazzak világosan: a Biblia és más vallási szövegek a HB 900 védelme alatt állnak. Minden ezzel ellentétes állítás vagy az állami jog figyelmen kívül hagyásában, vagy a népakarattal szembeni nyílt ellenségeskedésben gyökerezik” – írta a képviselő az iskolakörzeti felügyelőnek címzett levelében.

„Őszintén szólva nem tudom felfogni, hogyan juthatott erre a döntésre”

– folytatta Patterson, majd hozzátette, a Biblia betiltása illegális, hiszen az oktatási törvény megköveteli az iskoláktól a vallási irodalmak kínálatát, beleértve az Ó -és az Újszövetséget is.

„Miután Patterson képviselőtől pontosítást kaptunk a könyvtár tartalmával kapcsolatban, újraértékeltük az irányelveket, és örülünk, hogy a Biblia elérhető marad minden könyvtárunkban”

– közölte az iskolakerület, amely a szülők és a képviselő kiállásának köszönhetően már az új év elején visszahelyeztette a Bibliát a könyvtárak polcaira.

Korábban írtuk

A Biblia betiltását az amerikai baloldali média úgy állította be, hogy az iskolakörzet csak az állam törvényeit követte. A Biblia eltávolítása egy sikertelen szabotázsakció volt azzal a céllal, hogy a szülők a konzervatív törvényre és annak republikánus alkotóira haragudjanak. Azonban a közfelháborodás nem azokat érte, akiket a liberális szemléletű iskolakörzet és média célzott meg.