A Brexit ellenére sem csökkent a migráció Nagy-Britanniában
A brit Konzervatív Párt ismét bizonyította, hogy nem képes vagy nem hajlandó csökkenteni a bevándorlást, annak ellenére, hogy az Európai Unióból való kilépés után éppen ezt ígérte, az elmúlt évben mégis rekordszámú, 1,1 millió hosszútávú vízumot állítottak ki külföldieknek.A Boris Johnson miniszterelnök által bevezetett, „pontalapú” bevándorlási rendszer miatt az EU-n kívülről érkező bevándorlók száma ugrásszerűen megnőtt, így a júniusig tartó időszakban a valaha volt legtöbb vízumot (1,1 milliót) állítottak ki azoknak, akik munkavállalás, tanulás vagy úgynevezett „családegyesítés” céljából akartak az országba költözni.
Ez a szám a 2019-es járványt és a Brexitet megelőző évben kiadott mintegy 720 000 vízumhoz képest egyértelmű emelkedést jelent – derült ki kormányzati adatokból.
Az 1,1 millió vízumból 331 233-at munkavállalási célra adtak ki, ami 72 százalékkal több mint 2019-ben. Sok szavazó, aki a 2016-os népszavazás során támogatta az Európai Unióból való kilépést, abban a hitben tette ezt, hogy a konzervatív kormány csökkenteni fogja a migrációt, ám ennek éppen ellenkezője történt: a migránsok száma – illegális és legális is – emelkedett, különösen az Európán kívüli államokból.
A munkavállalási vízumot elnyertek közel fele (46 százalék) az indiai szubkontinensről érkezett (összesen 102 981 bevándorló), ami 80 százalékos növekedést jelent 2019-hez képest. Ezt követte Nigéria 15 772 fővel, illetve a Fülöp-szigetek 12 825 fővel.
Ehhez képest Svájcból és az Európai Gazdasági Térségből – amely magában foglalja az EU-t, Izlandot, Lichtensteint és Norvégiát – 32 413 munkavállalói vízumot adtak ki, ami az összes ilyen vízum mindössze 10 százalékát tette ki.
(forrás)