Hozzátette: a jelenlegi amerikai adminisztráció „még az utolsó órákban is” ellenségesen kezeli Magyarországot. Ennek egyik példájaként említette David Pressman leköszönő amerikai nagykövet közelmúltbeli lépését Rogán Antal szankciós listára való helyezéséről.

Hirdetés

David Cornstein elmondta: nemcsak a Biden-kormányzat, az Obama-adminisztráció is ellenségesen viszonyult Magyarországhoz, ami egyik ország érdekeit sem szolgálta, míg a Trump-adminisztráció idején kiváló kapcsolatok alakultak ki a két ország között. Véleménye szerint a két ország együttműködése, Donald Trump hivatalba lépését követően, újra szoros és eredményes lesz, hasonlóan az előző Trump-időszakhoz.

Rámutatott: Trump előző hivatali ideje alatt a két ország kapcsolata produktív és kölcsönösen előnyös volt, hiszen a kormányzásról, a bevándorlásról és a katonai prioritásokról vallott egybevágó nézeteiknek köszönhetően szoros kapcsolatok alakultak ki az Egyesült Államok és Magyarország között.

Az interjúban David Cornstein felidézte a Donald Trump elnöksége alatt létrejött védelmi együttműködési megállapodást, hangsúlyozva annak fontosságát mindkét nemzet biztonsága szempontjából.

Korábban írtuk

Az Egyesült Államok és Magyarország közel-keleti politikája között párhuzamot vonva Cornstein kiemelte Trump döntését az Egyesült Államok izraeli nagykövetségének Jeruzsálembe költöztetéséről, és Magyarország hasonló lépését egy diplomáciai hivatal áthelyezésével.

David Cornstein az interjúban annak a meggyőződésének adott hangot, hogy Donald Trump új elnöksége alatt ismét felvirágzik a két ország közötti együttműködés és annak a „legnagyszerűbb időszaka” köszönt be. Sajnálatát fejezte ki viszont amiatt, hogy a jelenlegi Biden-kormányzat alatt nem történtek pozitív fejlemények az amerikai-magyar kapcsolatokban és csalódottságát fejezte ki „az együttműködés elvesztett lehetőségei” miatt.