Fotó: MTI/AP/John Bazemore
Donald Trump volt amerikai elnök, republikánus párti elnökjelölt kampánygyőlést tart Atlantában 2024. október 15-én.
Hirdetés

Hetvenkét órán belül több mint 34 millió megtekintés sem volt elég, hogy Joe Rogan amerikai podcaster Donald Trump volt amerikai elnökkel, a Republikánus Párt elnökjelöltjével készült háromórás videója bekerüljön a népszerű videók válogatásba a YouTube-on, ráadásul a kereső segítségével is nehezen lehetett ráakadni – panaszkodtak a felhasználók a Breitbart tudósítása szerint.

A YouTube-on a „Joe Rogan Trump” vagy „Joe Rogan Donald Trump” keresési kifejezésekkel nem jelent meg a pénteki háromórás beszélgetés a találati lista elején. Ehelyett a felhasználók a mainstream médiaorgánumok videóit és az interjúról szóló tudósításaikat láthatták az eredmények között.

Az ügy miatt sokan azzal vádolták a videómegosztó anyacégét, a Google-t, hogy cenzúrázza a tartalmat a jövő heti választások előtt. Egy X-en közzétett bejegyzésben egy felhasználó arról panaszkodik: „A YouTube semmilyen módon nem adja ki a teljes Joe Rogan/Trump-interjú linkjét, bármennyire is próbáljuk keresni. Erre nincs észszerű magyarázat, és ha szándékos, akkor a Google nyíltan beavatkozik a választásokba” .

A YouTube egy X-en közzétett nyilatkozatban elismerte a „problémát”, és ígéretet tett annak orvoslására.

Korábban írtuk

„Hétfőn néhány keresés esetében az eredeti 3 órás interjú nem jelent meg kiemelten. A Joe Rogan csatorna által feltöltött rövid kivonatok megjelentek, de tudjuk, hogy ez frusztráló volt a teljes videót kereső felhasználók számára. Dolgoztunk a probléma megoldásán, és a nézők hamarosan több YouTube-keresési eredményben is látni fogják a teljes podcastot”

– mentegetőzött a Google videómegosztója.

Amikor a felhasználók a „Joe Rogan” kifejezésre kerestek rá a YouTube-on, az interjú valóban megjelent az eredménylista tetején.

Az interjú alatt a nézők kommentek áradatát hagyták, amelyekben a YouTube-ot tisztességtelen moderálási módszereit kritizálják.

A keresőóriást korábban is érték hasonló vádak, például hogy negatív cikkeket jelenít meg Trumpról a fő keresési eredmények között a választási hírek keresésekor.

Az eredeti cikk a Magyar Nemzet oldalán olvasható IDE kattintva.